head

Čistenie hrubého čreva: proti chorobám, parazitom, vyrážkam

čistenie hrubého čreva
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Čistenie čriev

Význam čistenia čriev nemožno dosť prízvukovať. Môžeme ním predísť chorobám, zbaviť sa tráviacich problémov, neustálej únavy i nadbytočných kilogramov.

Ste stále chorý? 

Čistenie hrubého čreva je nepostrádateľné, keď ste často chorý, zisťujete na sebe príznaky zápalov, zmení sa kvalita vašej pokožky, objavia sa vyrážky, pupienky,alebo bojujete s infekciou spôsobenou hubami. Toxické látky, uložené v našom organizme, majú negatívny vplyv na stav črevnej flóry. Črevná flóra v značnej miere ovplyvňuje efektivitu fungovania imunitného systému.  Po čistení hrubého čreva a odstránení odpadových látok sa dosiahne vhodné vstrebávanie a lepšie zužitkovanie živín, vitamínov  a minerálov, potrebných na ochranu organizmu.
Čistenie hrubého čreva má priaznivé účinky aj na tráviacu sústavu, obnoví sa rovnováha črevnej flóry, zefektívni sa funkcia pečene, odstráni sa zápcha a iné, často sa vyskytujúce tráviace problémy. Po vykonaní čistenia  sa prestanú v hrubom čreve hromadiť živiny a môžeme zabudnúť na nadúvanie.  A to je len začiatok!

Zatočí s parazitami

 Spolu s toxínmi a nahromadenými nadbytočnými balastnými látkami dôjde aj k vylúčeniu parazitov. Parazity, usídlené v hrubom čreve nám odnímali cenné živiny, zodpovedné za ochranu pred chorobami z nedostatku živín.   Zbaviť sa parazitov čistením čreva je dôležité. Ich prítomnosť môže spôsobovať trvalú hnačku, alebo zápchu, a toxíny z ich výlučkov negatívne vplývajú na činnosť nervovej sústavy. Staneme sa podráždenejšími, unavenými a dekoncentrovanými, náchylnejšími na depresiu a panickú poruchu.  Po vykonaní očisty hrubého čreva sa zlepší aj náš psychický stav: zvýši sa pocit radosti, energie, vitality, zbavíme sa depresie a úzkosti. dochádza k zlepšeniu pamäte. takže sa môžeme rozlúčiť so zábudlivosťou.

Vyčarí nám zdravú a peknú pokožku

Čistenie hrubého čreva je dôležité aj z hľadiska fyzického vzhľadu.  Odstránením toxínov z organizmu sa zbavíme aj pupienkov, vyrážok, zmiernia sa príznaky ekzému, pokožka sa viac napne. Čistenie čreva má pozitívny vplyv aj na nechty a vlasy: rýchlejšie rastú, menej sa lámu, sú lesklejšie a silnejšie. Čistením hrubého čreva a odstránením toxínov dochádza k zrýchleniu látkovej výmeny prispievajúcej k účinnosti odtučňovacích kúr a zbavenia sa kilogramov navyše.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu