head

Takto skoncujte s infekciou Candida!

Proti infekcii Candida: fungujúce prírodné riešenia
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Candida a jej liečba

Huba Candida  je nepriateľom intímnych chvíľ a často môže prekaziť dlho očakávanú dovolenku. Ale môžeme sa jej zbaviť omnoho ľahšie, než ako by sme si to mohli myslieť!

Infekcia hubou Candida je mimoriadne častá medzi ženami, avšak mnohé z nich by ani nenapadlo, že nepríjemné príznaky vaginálnej infekcie spôsobuje práve huba Candida. Faktom je, že veľmi častou príčinou vaginálnych infekcií sú soláriá, bazény a verejné toalety, ale na prvom mieste príčin je huba Candida.

Čo presne infekcia hubou Candida je?

Prítomnosť huby Candida sama o sebe nenaznačuje chorobu, pretože táto huba je prítomná aj v zdravom organizme. Jej rozmnoženie však môže spôsobiť rôzne ochorenia, okrem iného aj vaginálne infekcie. Ak sa naruší acido – bázická rovnováha a organizmus sa prekyslí, imunitný systém sa môže oslabiť. Nakoľko bude menej odolný, aj Candida dostane príležitosť rozmnožovať sa rýchlejšie.

S typickými príznakmi kandidovej infekcie sa väčšina žien počas svojho života už pravdepodobne stretla aspoň raz: silný, neprestávajúci pocit pálenia, svrbenia a vaginálny výtok môžu naznačovať premnoženie huby Candida, a tieto príznaky sú časté najmä v letnom období.

Čo môžete urobiť proti kandidovej infekcii Vy?

Ak na sebe spozorujete uvedené príznaky, bezpodmienečne vyhľadajte svojho gynekológa a urobte všetko pre to, aby ste sa čím skôr vyliečili. Nielen kvôli nepríjemným príznakom je potrebné venovať zvýšenú pozornosť infekcii spôsobenej hubou Candida, ale aj preto, aby ste mohli predísť následným komplikáciám!

Ak je infekcia hubou Candida spôsobená prekyslením organizmu, potom prehodnoťte svoje stravovacie návyky a urobte zmeny! Znížte príjem cukru, vynechajte kvasené potraviny a urobte alkalizujúcu kúru . Detoxikácia, udržiavanie čistoty čriev a alkalizácia môžu proti kandidovej infekcii urobiť veľa. Pre účinnú alkalizáciu pite citrónovú vodu, jedzte brokolicu, špenát, kel, ako korenie používajte petržlenovú vňať. Spriateľte sa s klíčkami, ale aj spirulina  a zelený jačmeň môžu byť pri odstránení nepríjemných príznakov účinnými pomocníkmi.

Preto, aby ste sa čím skôr vyliečili, dbajte na to, aby ste sa po kúpeli a sprchovaní sa dôkladne poutierali, hlavne v záhyboch! Dbajte aj na to, aby ste si na kúpalisku, keď vyjdete z vody, vymenili mokré plavky na suché a tie druhé nechajte na slnku dôkladne uschnúť! Používajte spodnú bielizeň z prírodných materiálov, čo je v lete nielen komfortnejšie, ale v prípade infekcie aj odporúčané!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu