head

Špenát – pravá superpotravina!

Špenát – pravá superpotravina!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Candida a jej liečba

Nie je skvelý len na chutné pyré. Za jeho konzumáciu bude vďačný aj organizmus!

Na ochranu plodu

Keďže špenát je výborným zdrojom kyseliny listovej, mamičky ho počas tehotenstva môžu smelo konzumovať! Vďaka svojmu vysokému obsahu antioxidantov sa považuje za skvelú superpotravinu. Možno ste nevedeli, že najlepšie je, keď ho konzumujete surový. Vtedy sa zachovajú všetky vzácne živiny.

Na odkyslenie

Špenát je výborný na detoxikáciu . Vďaka obsahu vitamínu B podporuje látkovú výmenu: pomáha k optimálnemu udržiavaniu procesov látkovej výmeny bielkovín, uhľohydrátov a tukov. Ako superpotravina s alkalizujúcim  účinkom znižuje možnosť vzniku hubovitých ochorení a pomôže nám rozlúčiť sa  s depresívnymi obdobiami.

Na cukrovku

Špenát okrem toho, že výborne chutí, má aj schopnosť upravovať a znížiť hladinu cukru v krvi, a tak sa po jeho konzumácii vyhneme prehnaným chutiam na  jedlo. Preto je táto zelenina dobrým priateľom cukrovkárov .

Na vysoký krvný tlak

Pomáha udržiavať krvný tlak v norme, a teda ak ho zabudujeme do svojho jedálneho lístka a postaráme sa o jeho pravidelnú konzumáciu, zmenšíme pravdepodobnosť, že nám tlak vyskočí hore. Postará sa o naše srdce a cievy, navyše zaženie pocit únavy.

Pre zdravie našich očí

Blahodarné flavonoidy nachádzajúce sa v špenáte podporujú nielen náš imunitný systém, ale majú dobrý účinok aj na naše oči: ak budeme konzumovať špenát pravidelne, zvýšime si šancu na dlhšie zachovanie zdravia svojich očí.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu