head

Liečba Candidy: „Vyliečila som sa sama očistou čreva“

Claudia Csóková
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Candida a jej liečba

Claudia Csóková už vyskúšala takmer všetko ohľadne liečby kvasiniek, avšak bezvýsledne. Claudia začala hľadať ďalšie riešenia na internete, až kým nenatrafila na kúru očistu čriev. Dnes je už v poriadku, jej ťažkosti úplne zmizli.

Kvasinkové huby Candida albicans sú prítomné v každom z nás, avšak nepríjemné ťažkosti, alebo ochorenie spôsobujú iba vtedy, keď sa premnožia. Toto sa stalo aj Claudii Csókovej.

Kedy vysvitlo, že máte Candida infekciu?

Po dovŕšení 40 rokov som sa rozhodla, že pôjdem na rozsiahlejšie lekárske vyšetrenie. Pokožka ma svrbela, ustavične som sa škriabala. Dozvedela som sa o tom po odbere krvi a vyšetrení stolice.

Aké príznaky ste spozorovali na sebe okrem svrbenia?

Moja imunita zoslabla. Zápasila som s alergiou a infekciou Helicobacter pylori, často som sa cítila unavená a bez sily. Pociťovala som bolesť v oblasti obličiek.

Akú liečbu odporúčal Váš lekár?

Nedostala som ani lieky, ani dobrú radu. Presnejšie iba toľko, aby som užívala probiotiká a aby som jedla veľa jogurtov. Tak som aj spravila, ale žiadnu zmenu som nepociťovala.

Ak dobre tuším, mohli ste byť dosť zarmútená.

Áno, bolo to tak. Svojmu lekárovi som to nepovedala, ale odcestovala som do Budapešti k jednej lekárke-homeopatičke, ktorá mi navrhla proticandidovú diétu a rôzne fungicídne prípravky. Tie však nepomohli. Diétu som po dobu jedného roka prísne dodržiavala, vynechala som zo svojho jedálnička uhľohydráty, sacharidy a väčšinu mliečnych výrobkov. Jedla som však veľa zeleniny a rýb. Príznaky sa zmiernili, ale neustúpili. Začala som hľadať liečebné metódy na internete, tak som natrafila na kúru na očistu čreva. Nevedela som, aký produkt si vybrať, preto som sa informovala na fórach.

Takto ste natrafili na kúru Clean Inside?

Áno. Zapáčil sa mi popis produktu, a prečítala som si aj názory o produkte, ktoré ma napokon presvedčili. Prečítala som si komu ako pomohli tieto prípravky.

Začali ste ju používať. Čo ste pociťovali?

Po uplynutí dvoch týždňov som spozorovala, že sa mi zlepšil stav vlasov a pleti. Mala som oveľa viac energie, ako predtým. Počas kúry Clean Inside som na toaletu chodila 4-5 krát denne, postupne sa tento počet normalizoval. Nemala som nadváhu, ale schudla som 5-6 kíl.

Po dokončení kúry ste išli naspäť na kontrolu. Čo Vám zistili?

Spravila som si dvojmesačnú kúru. Môj imunitný systém zosilnel, infekcia Helicobacter pylori zmizla a Candida bola preukázateľná iba v stopách - ako pozostatok. Lekár mi povedal iba toľko, že ako vidí, probiotiká a jogurty boli účinné. Ja však tvrdím, že som sa vyliečila sama pomocou očisty čreva. Od tej doby som bez príznakov, každých šesť mesiacov chodím na odber krvi a vyšetrenie stolice. Mala som šťastie, že som natrafila na produkt Clean Inside.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu