head

Kôpor je účinný aj voči jedom.

Kôpor je účinný aj voči jedom.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Byliny

Pikantné, dominantné, alebo len jednoducho elegantne voňavé: korenia však nie sú dobré len na to, aby spestrili a ochutili naše jedlá. Hoci s niektorými treba zaobchádzať opatrne, existuje mnoho takých korení, ktoré majú pozitívne účinky na naše zdravie. Takýmto korením je kôpor, ktorý okrem iného podporuje spustenie prirodzeného čistiaceho procesu nášho organizmu. Nezabúdajme na fakt: ak sa náš organizmus očistí, budeme nielen zdravší, ale aj naša redukčná diéta bude úspešnejšia!

Počas prísnych detoxikačných či redukčných kúr je zakázaných mnoho prísad, ktoré dodávajú jedlám chuť: tento „nedostatok chuti“ môžeme skvele kompenzovať použitím kôpru, ktorý v súčasnosti bohužiaľ nie je dostatočne populárny. Okrem tekvicového prívarku, nakladaných uhoriek, kôprovo-tvarohových palaciniek a niekoľkých šalátových poliev sa používa len veľmi zriedkavo. Smelo používajme kôpor, pretože detoxikuje efektívne, napriek tomu je šetrný voči organizmu, okrem toho sa môže využiť aj ako doplnok detoxikačnej kúry: vďaka jeho močopudným účinkom nám pomôže zbaviť sa vody nahromadenej v tele, podporuje trávenie a krvný obeh, zabráni nadúvaniu brucha a zrýchľuje vyprázdňovanie usadenín z tela.

Viac informácií ohľadom detoxikačnej kúry môžete získať tu:
http://www.detoxikacia-organizmu.com/detoxikacna-kura/

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu