head

Pre toto je lucerna skutočným pokladom!

Lucerna ako liečivá rastlina: omladzuje zvnútra aj zvonka
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Antioxidanty

Detoxikuje, zmierňuje stres, a je výborná na uštipnutia hmyzom. Lucerna  je napriek svojmu skromnému vzhľadu hodnotnou a užitočnou liečivou rastlinou, preto je v záujme Vášho zdravia dobré zblízka spoznať túto rastlinku!

Liečivé účinky lucerny objavili už tisícky rokov dozadu, v mnohých krajinách ju do dnes s obľubou používajú na liečebné účely. Objavte aj Vy liečivé vlastnosti lucerny a zaručujeme Vám, že od teraz budete mať na túto liečivú rastlinu úplne iný pohľad!

Antioxidant plný vitamínov

Lucerna s vysokým obsahom bielkovín je skutočnou zásobárňou stopových prvkov: je bohatá na vitamíny A, B, C, D a E, prekypuje takými minerálnymi látkami, ako sú zinok, vápnik, draslík, horčík, ale za spomenutie stojí aj  jej obsah beta - karoténu. Vďaka svojim antioxidantom  je lucerna s obľubou používaná aj v kozmetickom priemysle, pretože pomáha oddialiť starnutie pokožky.

Detoxikant

Lucerna je dokonalým prírodným detoxikantom, má výborné močopudné účinky, mierny laxatívny účinok a podporuje trávenie, preto môže byť účinným doplnkom detoxikačných programov. Prinúti vylúčiť nahromadenú vodu z organizmu, a spolu s ňou nekompromisne aj toxické látky.

Odstraňuje stres

Lucerna môže pomôcť aj pri prevencii vzniku ochorení spôsobených stresom. Keď sa často cítite byť vystresovaní a unavení, zavolajte si na pomoc lucernu: vyčerpaný organizmus naplní energiou, zvyšuje efektivitu vstrebávania živín, čím podporuje náš organizmus pri prekonávaní každodenných výziev. Mali by ste vedieť, že lucerna môže pomôcť aj v období menopauzy, nakoľko odvar uvarený z jej listov zmierňuje nepríjemné príznaky klimaktéria.

Znižuje zápal

Lucerna je skutočným esom v znižovaní zápalu, pretože znižuje zápal nielen zvonka, ale aj zvnútra. Zábal pripravený z odvaru z lucerny zmierňuje nepríjemné príznaky spôsobené uštipnutím hmyzom, svrbenie a zápal súčasne. Pri vnútornej aplikácii vo forme čaju má zase alkalizujúci účinok, vďaka čomu môžeme v lucerne objaviť jej účinok na zmiernenie reumatických ťažkostí a bolestí kĺbov spôsobených zápalom.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu