head

Pre toto je dobrá pohánka – Zdravá náhrada múky

Pohánka namiesto pšeničnej múky | Výborná aj na detoxikáciu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Pohánka je dobrým priateľom každého, kto sa zdravo stravuje,  má intoleranciu na lepok alebo drží diétu. Vyberte si pohánku a užívajte si jar v dobrom zdraví a so silným imunitným systémom!

Horkastá chuť pohánky je rozhodne iná ako chuť klasickej múky, ale nie je ťažké obľúbiť si ju. Hlavne, ak si zoberieme do úvahy aj jej cenné, zdraviu prospešné vlastnosti. Urobte si z nej cestoviny alebo zákusok, jedzte ju ako prílohu, primiešajte ju do svojho ranného jogurtu – jej použitiu kladie medze iba fantázia!

Podporuje trávenie, detoxikuje

Či už počas diéty, alebo počas detoxikačnej kúry, bezgluténová pohánka je vždy dokonalou voľbou. Táto chutná náhrada múky, ktorá má vysokú výživovú, ale nízku kalorickú hodnotu, podporuje trávenie, uľahčuje čistiace a detoxikačné procesy, preto môže byť vynikajúcim pomocníkom aj počas jarnej očistnej kúry. Je dôležité vedieť, že pohánka je výbornou voľbou nie len pre ľudí s intoleranciou na lepok, ale ju môžu konzumovať aj diabetici.

Posilňuje imunitný systém

Pohánka je dokonalým antioxidantom, výborným posilňovačom imunity, preto môžeme jej pomocou ľahšie predísť aj jarnému prechladnutiu. Je bohatá na vitamíny B, C a E, ale značný je aj jej obsah minerálnych látok: obsahuje veľa zinku, draslíka, horčíka, medi aj železa, preto si jej pomocou môžeme doplniť zásoby stopových prvkov, ktoré sa v zime vyčerpali.

Chráni bunky, posilňuje srdce

Ak sa pohánka stane aktívnou súčasťou nášho jedálneho lístka, budeme si môcť byť istí, že nielen náš črevný systém, ale aj naša obehová sústava nám za to bude vďačná. Pohánka s antioxidačným  účinkom obsahuje vitamín C a vitamín P, prispieva k posilneniu bunkových stien a spojivového tkaniva a prispieva k ich regenerácii. Konzumácia pohánky môže znížiť vysoký krvný tlak, a zároveň spomaľuje aj procesy starnutia.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu