head

Ak sa vám už voda zunovala: v horúčavách pite tieto nápoje!

Ak sa vám už voda zunovala: v horúčavách pite tieto nápoje!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Význam hydratácie v letnom období nemožno podceňovať, často sa však stane, že svoju dennú potrebu tekutín nedokážeme doplniť len samotnou vodou. Riešenie možno nájsť aj v ponúknutých troch alternatívach.

 

 

Zelený čaj

 

Okrem toho, že oplýva silnými antioxidačnými účinkami , vynikajúco pomáha pri znižovaní krvného tlaku , udržiava hladinu cholesterolu pod kontrolou a stabilizuje hladinu cukru v krvi.  Má tiež dobrý vplyv na mozog, stimuluje časť mozgu zodpovednú za pamäť, jeho konzumáciou sa výrazne znižuje aj riziko prepuknutia Alzheimerovej choroby.

 

Kokosová voda

 

Tekutina bohatá na elektrolyty je vynikajúcim hydratačným prostriedkom, organizmu totiž ponúka skvelú náhradu vody práve v letnom období. Na sodík, draslík a horčík štedrú kokosovú vodu si môžete pokojne dopriať aj po výdatnom tréningu!

 

Limonáda

 

Jej verzia s citrónom a medom/xylitolom je bohatá na vitamín C a veľmi chutná, čo nás nabáda nezanedbávať pitný režim. Rôznorodé typy a príchute limonád zažívajú svoj veľkolepý návrat, vôbec sa však niet čomu čudovať. Veď kto by dokázal v lete odolať dobre vychladenej limonáde?

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu