head

Prírodné zubné pasty - nie je jedno s čím si umývame zuby

Prírodné zubné pasty
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca

Google+
Téma: Zdravie

Pokiaľ sa vyvarujete chemikáliám v kozmetike, na vašej poličke s kozmetickými prípravkami by ste sa mali pozrieť aj na to, čo obsahuje Vaša zubná pasta. Triclosan, parabény, SLS – tieto zlúčeniny určite poznáte, a ak áno, iste je Vám povedomá aj ich zlá povesť. Cez sliznicu ústnej dutiny sa tieto chemikálie vstrebávajú ľahšie, navyše tieto látky sa nachádzajú aj v zubných pastách pre deti. Riešením sú prírodné zubné pasty, ktoré obsahujú vzácne esenciálne oleje z rastlín, ktoré priaznivo pôsobia na vaše zuby a ústnu dutinu. Pozrime sa na ne bližšie.

Šalvia lekárska proti baktériám

Šalvia lekárska má silné antibakteriálne účinky, v prírodnom liečiteľstve sa osvedčene používa pri chorobách hrdla a ústnej dutiny. Pomáha aj pri krvácaní ďasien (paradentóze).

Mäta nie len pre svieži dych

Prírodné zubné pasty s obsahom oleja mäty priepornej vám zaručene zabezpečia svieži dych. Mäta prieporná sa už odpradávna používa na dezinfekciu ústnej dutiny. Má protizápalové účinky a jej svieža chuť tiež pomáha pri odvykaní od fajčenia. Vývar z mäty priepornej sa tiež používa ako kloktadlo pri zápaloch ďasien a bolesti zubov.

Aktívne uhlie na pigmentové škvrny

Aktívne uhlie posilní zubnú sklovinu a jemne z nej odstraňuje škvrny od kávy a čaju. Prírodné zubné pasty, obsahujúce aktívne uhlie, zlepšujú pH ústnej dutiny, pomáhajú tak predchádzať zubnému kazu a nepríjemnému zápachu z úst.

Bez umelých zložiek a farbív pre našich najmenších

Prírodné zubné pasty obsahujú výlučne pre zdravie neškodné látky, ktoré sú bezpečné aj pre vaše deti. Cukrová pena, (decyl glukozid) vyrobená zelenou cestou z kukuričného škrobu a kokosového oleja, sa používa v prírodných kozmetických výrobkoch pre svoju penivosť. Hustú a krémovú konzistenciu pre prírodné zubné pasty zaručí xantán.  Vďaka prírodnej jahodovej aróme bude umývanie zubov od teraz hračkou! 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu