head

Prechladnutie alebo chrípka?

Prechladnutie alebo chrípka?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravie

Príznaky prechladnutia v oboch prípadoch spôsobujú vírusy, preto je zbytočné ísť k lekárovi pre antibiotiká. Predísť im môžete najúčinnejšie pravidelným a dôkladným umývaním rúk a tým, že si budete dávať pozor na imunitný systém: budete dostatočne dlho spať, nebudete jesť príliš veľa sladkých jedál a budete sa dosť hýbať, podľa možnosti v prírode, aby ste mali dostatočný prísun vitamínu D.
Tieto dve choroby je pomerne jednoduché rozoznať: obyčajné prechladnutie sa najčastejšie začína bolesťami hrdla, tečenie z nosa sa tiež nespustí z minúty na minútu. Ak sa cítite zrazu zle, ste slabí, bolia vás končatiny a k tomu sa pridružia príznaky prechladnutia, tak si môžete byť istí, že je to veru chrípka, a treba rátať aj s horúčkou, a pravdepodobne sa neuzdravíte za 3-5 dní.

Dobrou správou je, že ak ide len o obyčajné prechladnutie, tak viete jeho priebeh jednoduchým trikom podstatne urýchliť:

Teplý, horúci nápoj

  • Horúci čaj a kúpeľ môžu byť účinným nástrojom proti vírusom, ako aj zvýšená telesná teplota pomáha víťaziť nad chorobou. Ak nejde o vysokú horúčku, nechajte svoj organizmus pracovať.

  • Pite zelený čaj, hoci aj viackrát do dňa, a –  veru  – vaša mamička má pravdu: slepačia polievka urýchľuje uzdravenie.

Vitamíny a minerálne látky

  • C-vitamín: to je tiež dôležité. Popri tabletkách si môžete zásoby vitamínu doplniť aj šípkovým čajom, šťavou z granátového jablka a zelenou paprikou.

  • Vitamín D si môžete doplniť aj orálne!

  • Zinok: odvďačia sa vám aj vlasy a pokožka, ale má dôležitú úlohu tiež pri udržiavaní imunitného systému: z potravín rastlinného pôvodu sa k nemu najjednoduchšie dostanete prostredníctvom celozrnných obilnín a pšeničných klíčkov.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu