head

Ak jete kukuricu, máte väčšiu šancu byť sťastní

Ak jete kukuricu, máte väčšiu šancu byť sťastní
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravie

V gastronómii známa zelenina sa využíva aj pri liečbe mnohých chorôb. Pozrime sa, na čo všetko sa kukurica používa!

Na hojenie rán

Na liečbu škrabancov a drobných poranení má dobrý účinok krém pripravený z kukuričnej múky. Môžete ho použiť aj na opuchy a rany po bodnutí hmyzom.

Na ochranu plodu

V tejto zelenine bohatej na vitamíny a minerálne látky nájdete okrem iného aj vitamíny A, B a vitamín C, v menšom množstve vitamín E, veľa vápnika, draslíka, síry, kyseliny listovej a horčíka. Kyselina listová je obzvlásť dôležitá v období tehotenstva, keď sa do organizmu dostane jej dostatočné množstvo, minimalizuje sa tým možnosť vzniku vrodených chýb plodu.

Zlepšuje náladu

Kukurica obsahuje značné množstvo vitamínu B1, nazývaného aj vitamín šťastia. Vyslovene sa odporúča pri depresiách a zlom duševnom stave. Ak sa cítite unavení, namiesto čokolády si dajte kukuricu! Jej pravidelnou konzumáciou sa môžete vyhnúť napätiu a stresu.

Prostriedok na liečbu gynekologických ťažkostí

Pri problémoch s vaječníkmi, pri rôznych gynekologických ťažkostiach používajte olej z kukuričných klíčkov! Zužitkujete ho pri varení alebo na prípravu šalátov, mimoriadne priaznivo vplýva na fungovanie vaječníkov, podporuje a uľahčuje vstrebávanie cýst.

Náhrada bezlepkovej múky

Keďže kukurica je bezlepková, z nej pripravená kukuričná múka je veľmi obľúbená medzi celiatikmi. Má žltkastú farbu, jej chuť je mierne odlišná od pšeničnej múky, je však jej vynikajúcou a zdravou náhradou.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu