head

Aloe vera: lekár prírody

Aloe vera: lekár prírody
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá strava pre črevo

Aloe vera má tak veľa pozitívnych vlastností, že by sa o nich mohlo písať na viac strán. Tu vám ponúkame 3 dobré dôvody, prečo by ste mali túto rastlinu konzumovať!

Aloe vera poznajú a používajú ľudia už tisícky rokov. Jej popularita je neoblomná, veď dokáže pomôcť zvonka aj zvnútra tak účinne ako žiadna iná rastlina, čím si právom vyslúžila pomenovanie – superpotravina.

Detoxikuje

Tak ako pravidelne upratujete svoju domácnosť, aj telo potrebuje v určitých intervaloch prečistenie. Aloe vera je dokonalým pomocníkom pri detoxikačných kúrach . Rastlina je vhodná na vonkajšie aj vnútorné použitie, avšak na detoxikáciu je najúčinnejšia  v tekutej forme : dokonale očistí črevá od škodlivých usadenín, čím pomáha predchádzať rôznym ochoreniam.

Proti prekysleniu organizmu – upraví ho na zásaditý

Nesprávna životospráva, stres, nadmerné požívanie alkoholu a fajčenie spôsobujú, že telo sa prekyslí, čo má za následok vznik rôznych chorôb. Rôzne črevné problémy, reflux , nadúvanie , problémy s kĺbmi, to všetko sa pripisuje na rováš prekysleniu organizmu. Vo všetkých prípadoch sa odporúča pitie prípravkov s Aloe vera, ale dajte pozor na to, aby to boli prírodné prípravky bez prídavných látok!

Naštartuje metabolizmus

Ak bol nedeľný obed príliš výdatný, alebo máte za sebou slávnostné menu, spomeňte si na Aloe vera! Ak vám nepomôže rozopnutie gombíka na nohaviciach, ak nafúknuté brucho nechce zmiznúť, tak si namiesto agresívnych liekov dajte Aloe vera a čoskoro si môžete vydýchnuť, a pritom ste nepoškodili steny svojich čriev!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu