head

5 dôvodov, prečo sa oplatí jesť cukinu

5 dôvodov, prečo sa oplatí jesť cukinu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá strava pre črevo

Jedlý je aj kvet tejto rastliny, no aj keď ostaneme pri tradičných spôsoboch konzumácie, oplatí sa vedieť, že ak ju nevynecháme z nášho jedálneho lístka, náš organizmus si vďačne vydýchne.

1. Na  hydratáciu

Hydratácia nášho organizmu je nesmierne dôležitá, avšak nie len vodou sa dá zabezpečiť potrebné množstvo tekutín. Keďže 95 % cukiny tvorí voda, je dokonalá na ich doplnenie. Ak budeme pravidelne jesť cukiny, naša pokožka bude pevnejšia, pružnejšia a zdravšia.

2. Ako náhrada sladkostí

Keďže jej chuť je neutrálna, môže byť výborným základom  zákuskov: pité alebo mafinov, a tak aj svedomie budeme mať čisté, aj si zamaškrtíme. Prekvapivé, ale aj cestoviny môžeme počas diéty nahradiť najemno nasekanou cukinou.

3. Predchádzanie srdcovo-cievnym chorobám

Jedením cukiny zabezpečíme prísun draslíka do svojho organizmu a môžeme si byť istí, že náš krvný tlak sa upraví už počas jedenia. Pre vysoký obsah vitamínu C má výborné účinky aj na cievny systém.

4. Na detoxikáciu

Je nízkokalorická, ale má vysoký obsah vlákniny, a tým pomáha procesu detoxikácie, je prospešná tráveniu, a ak bude naša strava bohatá na cukiny, nemusíme mať obavy ani o svoju postavu. V 100 gramoch cukiny je zanedbateľných 16 kcal. Namiesto vysmážania ju radšej použime do šalátu, môžeme ju napariť alebo ugrilovať a ochutiť čerstvými koreninami.

5. Na skrášlenie pokožky

Jej hydratačné, energetizujúce a osviežujúce účinky môžeme vyskúšať vo forme masky. 3 polievkové lyžice strúhanej cukiny zmiešajme s  lyžicou jogurtu a lyžicou medu, a natrime na tvár.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu