head

Prírodne proti poteniu pomocou krémových deodorantov

Prírodne proti poteniu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zaujímavosti

Podľa lekárov odparíme denne zo svojho organizmu cez póry našej pokožky až jeden liter vody.  Existuje zopár dobrých typov, ktoré pomáhajú proti poteniu, avšak používanie dobrého deodorantu je kľúčové. Na trhu je široký výber produktov proti poteniu, väčšina z nich ale obsahuje škodlivé chemické látky.

Hliník, parabény a alkohol sú to posledné, čo Vaša pokožka a telo potrebujú, preto by ste sa im mali vyhýbať. Deodoranty priemyselnej kozmetiky síce zabránia poteniu, ale popritom upchávajú aj potné žľazy, ktorých funkciou by malo byť práve vyvedenie škodlivých látok z organizmu. Našťastie sú na trhu aj prírodné krémové deodoranty proti poteniu a nepríjemnému telesnému pachu, ktoré sú zdraviu nezávadné. Pozrime sa na ich zloženie!

Bambucké maslo a kokosový olej pre hydratáciu

Holenie a depilácia podpazušia vysúšajú pokožku podpazušia a následne sa naruší aj obranyschopnosť pokožky. Bambucké maslo a kokosový olej vyživujú a hydratujú citlivú pokožku podpazušia, ktorej dávame zabrať nešetrným zaobchádzaním.

Kukuričný škrob a sóda bikarbóna

Vedeli ste, že proti poteniu pomôžu aj tieto jednoduché prísady, ktoré sa nájdu v každej domácnosti? Kukuričný škrob vďaka svojej jednoduchej konzistenicii úspešne pohlcuje vlhkosť a sóda bicarbona neutralizuje nepríjemný pach podpazušia bez upchávania pórov.

Esenciálne oleje (nie len) proti nežiadajúcim pachom

Rozmarín a levanduľa vďaka svojim upokojujúcim účinkom ošetria Vašu pokožku podpazušia.

Antibakteriálne účinky čajovníkového esenciálneho oleja a tymianového oleja zabránia rozmnožovaniu baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný pach podpazušia. Esenciálne oleje Ylang-Ylang a geránium Vás očaria svojou neodolateľnou vôňou.

Neparfumovaná pomoc aj pre najcitlivejšiu pokožku

Jedinečné výživné vlastnosti bambuckého masla ho robia jedným z najdôležitejších ingrediencií v produktoch aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Bambucké maslo je vhodné nie len pre problematickú pleť, ale aj pre extra jemnú a citlivú pleť bábätiek. Jojobový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, svojím cenným zložením prináša úľavu pre suchú a podráždenú pokožku.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu