head

Aromaterapeutický kúpeľ pre telo i dušu - bez chemikálií

Doprajte si aromaterapeutický kúpeľ na obnovu duševnej rovnováhy
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca

Google+
Téma: Zaujímavosti

Po náročnom dni ozajstným liekom pre naše telo i dušu je aromaterapeutický kúpeľ. Celodenný zhon a stres, náhle zmeny počasia spôsobujú, že na konci dňa sa cítime vyčerpaní a bez sily. Potrebujeme jednoducho vypnúť a nájsť si čas pre seba predtým, než príde nový deň so svojimi novými výzvami.

Stačí napustená vaňa plná voňavej teplej vody, zopár sviečok a kúpeľ Vám garantovane upokojí myseľ a pomôže pri duševnej obnove, ktorú by ste si mali dopriať každý deň. Vypustite z hlavy všetky starosti a nájdite si čas pre seba pomocou esenciálnych olejov.

Levanduľa na tlmenie migrény a bolesti hlavy

Odpradávna používaná levanduľa je osvedčeným pomocníkom pri nespavosti a pre zníženie krvného tlaku. Kúpeľ s levanduľovým esenciálnym olejom odoženie negatívne myšlienky, pôsobí uvoľňujúco, proti bolesti a vďaka svojej charakteristickej vône odpudzuje hmyz.

Pomaranč pre pozitívnu myseľ

Pomarančový esenciálny olej pôsobí pozitívne na našu psychiku, má ukľudňujúci účinok, vďaka čomu pomáha pri nespavosti a aj pri depresii. Posilňuje a osviežuje naše telo aj dušu.

Bergamotový olej proti úzkosti a depresiám

Úzkostné stavy a depresiu odoženie svieža citrónová a zároveň drevitá vôňa bergamotu. Bergamotový esenciálny olej s ukľudňujúcou vôňou je účinným pomocníkom aj pri liečbe ekzému a psoriázy.

Korenisté geránium Vás uvoľní a upokojí

Geránium sa používa pri návaloch a nespavosti a upokojuje myseľ pri prepracovanosti. Účinne pomáha znížiť nervové napätie. Pôsobí aj pri menštruačných kŕčoch a pri výkyvoch nálad a pozitívne vplýva na nervový systém.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu