head

Superpotraviny: lekári nášho organizmu

Superpotraviny: lekári nášho organizmu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Superpotraviny

Či je reč o bolesti hlavy, alebo nádche, pri ktorej necítime vône ani chute, prípadne o črevných problémoch, ako je nadúvanie , reflux  alebo zápcha, ktoré nám znepríjemňujú všedné dni – kým je všetko v poriadku, takmer si nevšimneme, že zdravie je dar, o ktorý sa treba starať!

Nástrahy konzumnej spoločnosti

Populačnou chorobou súčasnosti je prekyslenie: problémy kĺbov a čriev  vznikajú veľmi rýchlo, ak ako nadšení členovia konzumnej spoločnosti bez rozmyslenia zhŕňame do svojich nákupných košíkov z regálov supermarketov jedovaté látky tváriace sa ako potraviny.

Ospevované potraviny v reklamách majú od pravých superpotravín ďaleko. Veľké množstvo cukru, rafinované zložky, množstvo umelých pridaných látok a farbív prispievajú k tomu, že náš organizmus sa naplní jedmi.

Pravé superpotraviny

Ak konzumujeme pravé superpotraviny, s tráviacimi a zdravotnými problémami sa môžeme rozlúčiť. Superpotraviny majú vysokú výživovú hodnotu a významný fyziologický účinok. Pomenovanie nie je nové, a predsa im dnes venujeme väčšiu pozornosť. Superpotraviny majú mimoriadne vysoký obsah antioxidantov , sú bohaté na vitamíny, minerálne látky a ako prírodné liečivá podporujú a aktivizujú samouzdravujúce procesy nášho organizmu.  


Takýmito superpotravinami sú brokolica, stále populárnejšie chia semiačka , cvikla, špenát, mrkva, ako aj datle. Zoznam superpotravín je veľmi dlhý, a tak ich tu nebudeme vymenovávať. Ak chcete zdravo žiť, ale nemáte pri každej príležitosti možnosť na plnohodnotné stravovanie, zvoľte také výživové doplnky, z ktorých už 1-2 lyžice pokryjú vašu dennú potrebu vitamínov a minerálnych látok.

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu