head

Zálievka na šalát z obchodu je zdraviu škodlivá

Zálievka na šalát z obchodu je zdraviu škodlivá
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Pri nákupoch sa vedľa zeleniny dostane do Vášho košíka aj nejaká zálievka na šalát? Ak dbáte o svoje zdravie, urobíte lepšie, ak ju vrátite na poličku. Tu sú 3 škodlivé zložky zálievok z obchodu!

Zdravo sa stravujete, jete veľa zeleniny, ale aby bola chutnejšia, na šaláty sa dostane aj zálievka z obchodu? Teraz Vám povieme, prečo je dopredu vyrobená zálievka nezdravá!

Cukor

Zálievky z obchodu sa vyrábajú s cukrom, preto ak ich budete používať, nemali by ste si nahovárať, že Vaša strava je zdravá! Je jedno, ako dôkladne ste si vyberali jednotlivé zložky svojho šalátu, použitím cukrovej zálievky môžete na zdravé stravovanie zabudnúť. Okrem toho, že od cukru sa priberá, má vplyv na prekyslenie organizmu, čo môže byť príčinou mnohých črevných problémov. Namiesto cukrovej zálievky môže byť výborným riešením vínny ocot alebo jablčný ocot, a ak máte potrebu, sladkastú chuť dosiahnete pridaním trošky brezového cukru!

Tuky

Zálievky, ktoré sa zoraďujú na poličkách obchodov, vo veľkej miere obsahujú nasýtené tuky, ktoré neprajú tým, ktorí dbajú o svoje zdravie: aby bola zálievka čím hustejšia a krémovejšia, výrobcovia do zmesi pridávajú zložky bohaté na tuky. Ak si chcete zachovať svoje zdravie, namiesto zálievok z obchodov použite prírodné jogurty a dochuťte ich himalájskou soľou, čiernym korením, ktoré podporuje trávenie a kôprom, ktorý je účinný proti nadúvaniu.

Prídavné látky

Vopred namiešaná zálievka obsahuje obrovské množstvo umelých prídavných látok. Výrobcovia sa snažia dosiahnuť čo najvábnejší vzhľad a chuťový zážitok práve pridaním  regulátorov chuti, nestarajúc sa o ich škodlivé vedľajšie účinky. Namiesto zálievok obohatených o umelé regulátory chuti zvoľte chutné a zdravé riešenie v podobe extra panenského olivového oleja, do ktorého primiešate petržlen s alkalizujúcimi  účinkami, alebo oregano, ktoré výborne detoxikuje  a je výborným liekom proti hnačke.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu