head

Pre toto jedzme riasy!

Blahodarný účinok riasy spirulina na náš organizmus
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Riasa spirulina  je pre jej liečivé účinky už stovky rokov obľúbenou rastlinou: je mimoriadne vzácnym antioxidantom, má protirakovinový účinok, ale môže nám pomôcť aj pri chudnutí a alkalizácii.

Riasa spirulina sa vo veľkom množstve nachádza najmä v tropických a subtropických vodách a má v sebe liečivú silu slanej morskej vody. V USA je spirulina mimoriadne obľúbená v kruhu zástancov zdravej výživy, v Ázii a Afrike ju už dlho konzumujú pre jej zdraviu prospešné vlastnosti.

Výborný antioxidant

Riasa spirulina je výborným antioxidantom   a pomáha chrániť náš organizmus pred účinkami škodlivých voľných radikálov. Táto riasa môže znížiť účinky ťažkých kovov, ktoré poškodzujú obličky, navyše sa jej konzumácia odporúča aj po liečbe ožarovaním, nakoľko podporuje regeneráciu kostnej drene.

Hodnotný zdroj živín

Riasa spirulina je bohatá na mikroživiny, minerálne látky, vitamíny a jej konzumáciou sa môžeme ľahko dostať k životne dôležitým a hodnotných zlúčeninám. Obsahuje osem druhov esenciálnych aminokyselín, okrem toho je významný aj jej obsah zinku, vápnika, horčíka a železa.

Pomáha pri diéte a chudnutí

Keď sa stravujeme zdravo, vysoký obsah jódu v riase spirulina môže prispieť k úspešnému a trvalému chudnutiu . Jód je mimoriadne dôležitý pre motor našej látkovej výmeny, pre štítnu žľazu. Štítna žľaza potrebuje jód, aby mohla náš organizmus naplniť energiou, a aby sme mohli spáliť tuk. Keď si nedáme pozor na príjem jódu, procesy látkovej výmeny sa môžu výrazne spomaliť

Alkalizuje

K tomu, aby mohol náš organizmus fungovať správne, je potrebné udržať jeho zdravú acido – bázickú rovnováhu. Keď ju budeme konzumovať pravidelne, pomôže riasa spirulina s vysokým obsahom chlorofylu alkalizovať prekyslené prostredie spôsobené nevhodnou stravou, konzumáciou mäsa, cukru a iných potravín plných toxických látok, ktoré vytvárajú kyslé prostredie. K riase spirulina sa väčšinou môžeme dostať v práškovej forme, ktorú je dobré konzumovať po namiešaní do ovocných štiav.

Zdroj:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319618.php

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu