head

Správnou výživou proti bolestiam kĺbov

Správnou výživou proti bolestiam kĺbov
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Soľ

Organizmus soľ potrebuje, ale nie je jedno, akú soľ používate! Soľ, ktorá prechádza rôznymi výrobnými procesmi, vo veľkej miere prispieva k tomu, aby sa problémy s kĺbmi zosilnili. V rafinovanej kuchynskej soli môžu chýbať minerálne látky, pričom nadmerná konzumácia soli môže viesť k riziku vzniku osteoporózy a vysokého krvného tlaku.

Červené mäso

Pretože červené mäso obsahuje mnoho takých zlúčenín, ktoré spôsobujú zápaly, ich konzumácia sa neodporúča ľuďom s problémami s kĺbmi. Ale vynechajte červené mäso aj tom prípade, ak potrebujete alkalizovať svoj organizmus, pretože patrí medzi silne kyselinotvorné potraviny. Ak teda chcete zmierniť svoje bolesti, alkalizujte, začnite alkalizujúci program, aby ste svoj organizmus odbremenili!

Rafinované potraviny

Rafinované potraviny, potraviny s pridanými umelými zložkami neškodia iba kĺbom, ale môžu spôsobiť ochorenie celého črevného systému. Pri výrobných procesoch potraviny stratia značnú časť vitamínov a živín, preto keď sa do Vašich čriev dostanú rafinované potraviny, môžete si byť istí, že svoj organizmus zaťažíte prázdnymi kalóriami.

Cukor

Rafinovaný cukor aj priamo poškodzuje kĺby, pretože nadmerná konzumácia cukru môže viesť k obezite a nadbytočné kilogramy znamenajú značnú záťaž pre kĺby. Pretože je veľmi ťažké zostaviť stravu tak, aby v nej neboli žiadne toxické látky, z času na čas je vhodné absolvovať detoxikačný program, vďaka ktorému sa organizmus očistí od toxických látok!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu