head

Naučme sa odkysľovať ako naši predkovia!

Naučme sa odkysľovať ako naši predkovia!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Ak aj váš život znepríjemňuje migréna či nespavosť, ľahko sa môže stať, že riešením na tieto problémy môže byť práve odkyslenie! Pozrime sa, prečo je také dôležité.

Väčšina fyziologických procesov nášho organizmu má okysľujúci účinok, ktorý treba vyvážiť. Ak nebudeme odkysleniu venovať dostatočnú pozornosť, naše telo sa prekyslí a jeho acidobázická rovnováha sa naruší, čo môže viesť k mnohým ochoreniam, ktorých pravú príčinu nebudeme poznať.

Takto alkalizujte svoj organizmus aj Vy

Časté a dlhodobé bolenie hlavy, migréna, bezsenné noci, poruchy trávenia, bolesti svalov a poruchy pohybového ústrojenstva má veľakrát na svedomí práve prekyslenie. Jeho hlavnými príčinami sú najmä potraviny živočíšneho pôvodu ako mliečne výrobky či rôzne mäsá, ale aj rafinované potraviny a nepravidelné či nedostatočné stravovanie. Ak sa toto všetko zlúči ešte aj s gaučovým životným štýlom, pri ktorom je Vaším jediným pohybom načahovanie sa za ovládačom a zmačknutie tlačidla na výťahu, tak ste už vykročili na hrboľatú a veľa ráz bolestivú cestu prekyslenia.

Ako pomáha pračlovek

Naši predkovia z doby kamennej nám môžu byť v alkalizácii výborným vzorom. Samozrejme, bez toho, aby si to vôbec uvedomovali, praľudia viedli taký životný štýl, ktorý pomáhal udržiavaniu acidobázickej rovnováhy organizmu: veľa sa pohybovali, veď na to, aby získali potravu, museli prejsť hoci aj viac kilometrov, a navyše jedli prevažne zeleninu, ovocie a semená. Hlavné zložky ich potravy netvorilo mäso ani výrobky z mlieka.

Netvrdíme, že by ste sa mali potravín živočíšneho pôvodu zrieknuť úplne, ale ich obmedzenie Vám môže pri nastolení acidobázickej rovnováhy pomôcť. Treba vedieť, že v priebehu času sa dôsledkom znečistenia životného prostredia do ovocia a zeleniny dostáva čoraz menej vitamínov a minerálnych látok. Z tohto dôvodu by sme zo zeleniny a ovocia museli denne zjesť aj niekoľko kíl, aby sa do nášho organizmu dostalo dostatočné množstvo zásaditých minerálnych solí.  Keďže to je zjavne neuskutočniteľné, najlepším riešením je, že okrem toho, že do jedálneho lístka zaradíme napríklad špargľu, špenát, uhorku a pšeničnú  či jačmennú trávu, doplníme stopové prvky vhodným doplnkom stravy, a tak pomôžeme nášmu organizmu pri alkalizácii.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu