head

Vodový melón: poklad egyptských faraónov

Liečivé účinky vodového melóna: antioxidačné ovocie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Leto nemôže ubehnúť bez vodového melóna: je chutný, zdravý a výborne hasí smäd. Pozrite sa, prečo je dobré jesť melón, nie iba kvôli jej chuti! Vodový melón je jedno z najchutnejších a najzdravších antioxidačných lahôdok leta. Kvôli chuti a blahodarným účinkom na zdravie, je už niekoľko tisíc rokov obľúbenou zeleninou.

Chladivá vitamínová bomba

Kvôli vysokému obsahu stopových prvkov a minerálnych látok je vodový melón skutočne hodnotným antioxidantom, má bohatý obsah vitamínov C a B, preto okrem toho, že si budete užívať jeho chuť, zásobíte aj svoj organizmus vitamínmi.  

Chráni srdce

Vodový melón má schopnosť čistiť krv, pomáha rozpúšťať nánosy v žilách a tepnách, čím zlepšuje krvný obeh, chráni zdravie srdca a pomáha udržiavať kontrolu nad vysokým krvným tlakom spôsobeným obezitou.

Letné osvieženie

Už v starovekom Egypte poznali jeho antioxidačné účinky a natoľko si ho vážili, že ho dávali faraónom do hrobu ako potravu na druhý svet. Pretože 95 % vodového melóna je voda, neohrozuje ani našu postavu, je chutnou lahôdkou a zároveň výborne hasí smäd.

V období tehotenstva

Vodový melón obsahuje významné množstvo kyseliny listovej, zinku, vápnika, draslíka, železa, preto má na ženské telo, obzvlášť v období tehotenstva, výnimočne blahodarné účinky.

Sladký detoxikant

Jedným z najlepších a najúčinnejších letných antioxidantov a detoxikantov je práve vodový melón. Má silné močopudné účinky a vďaka vysokému obsahu vlákniny je skvelým detoxikantom. Vodový melón podporuje trávenie a vylučovanie škodlivých látok, preto ho pokojne konzumujte aj počas detoxikačného programu  a alkalizácie.

Liek na bolesti kĺbov

Vodový melón bol a je v ľudovom liečiteľstve používaný pri prechladnutí a bolestiach kĺbov. Pomáha zmierniť bolesti kĺbov, a to buď jeho konzumovaním, alebo aplikovaním vo forme zábalu. 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu