head

Jesenná alkalizácia: Takto môžete predísť prechladnutiu!

 Alkalizácia na jeseň
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Pripravte sa na jeseň a alkalizujte! Urobte svoj organizmus odolným a vychutnávajte si jesenné prechádzky plné krásnych farieb bez prechladnutia! Je vhodné už pri prvých chladnejších dňoch začať alkalizáciu a detoxikáciu organizmu, aby sme ešte včas posilnili obrannú líniu svojho organizmu!

Imunitný systém a alkalizácia

Ak aj Vy patríte medzi tých, ktorým je nádcha, bolesť hrdla a všeobecná nevoľnosť automatickou súčasťou chladnejších dní, potom nadišiel čas detoxikácie a alkalizácie! Keď sa náš organizmus prekyslí, môže sa stať, že náš črevný systém nedokáže dostatočne plniť svoju úlohu a vstrebávaniu živín bránia rôzne tráviace problémy - napríklad hnačka.

Keď sa náš organizmus nedostane k potrebnému množstvu  minerálnych látok a vitamínov, imunitný systém môže zoslabnúť a k prechladnutiu môže viesť už aj jediné štipľavejšie ráno. Ale keď si už dnes dáme pozor a rozhodneme sa pre uvedomelé stravovanie sa a alkalizáciu, nezmiernia sa iba naše tráviace problémy, ale zároveň podporíme aj svoj imunitný systém.

Ako si posilniť svoj imunitný systém?

Predovšetkým si vyberajme medzi tým, čo sa dostane do nášho nákupného košíka a neskôr na náš tanier! Čerstvá strava bez konzervačných látok, najmä zelenina zelenej farby, tiež ovocie, môžu v mnohom pomôcť, pretože doplnia naše zásoby vitamínov a tiež alkalizujú. Špenát, brokolica, zeler, petržlen sú vynikajúcou alkalizujúcou zeleninou a dokonalým zdrojom vitamínov, zároveň pomáhajú aj pri detoxikácii organizmu.

Medzi ovocím je na prvých miestach v rebríčku prírodných alkalizátorov banán , citrón a ananás, navyše ich konzumáciou sa nemusíme vzdať ani sladkých chutí. Mali by sme však vedieť, že ak je naším skutočným cieľom úplná a dôkladná alkalizácia, spolu s ňou aj dobré trávenie a účinnejšia činnosť imunitného systému, mali by sme popri zdravej výžive vykonať aj detoxikačnú a alkalizujúcu kúru

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu