head

Prečo by sme mali jesť čerešne?

Liečivé účinky čerešní: nejedzme ich iba kvôli ich chuti
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Liečivé bylinky

Čerešne sú dobré na čistenie krvi, ťažkosti s kĺbmi a sú dokonalou voľbou aj počas chudnutia. Ak chceme vychutnávať nie iba ich chuť, ale chceli by sme využiť aj ich zdraviu prospešné vlastnosti, oplatí sa nám zoznámiť sa s týmto bobuľovitým ovocím!

V lete, keď bez tak túžime po ľahších maškrtách, môžu byť čerešne výbornou voľbou. Ak svoju túžbu po sladkostiach uhasíme čerešňami, nezanechá to stopy ani na našej línii, navyše majú aj mnoho zdraviu prospešných vlastností.

Posilňujú imunitný systém

Čerešne sú nielen chutné, ale posilňujú aj náš imunitný systém. Majú vysoký obsah vitamínov B a C, zinku, fosforu, vápnika, draslíka, horčíka a železa. Posilnime si obrannú líniu organizmu týmto bobuľovitým ovocím, aby sme mohli ľahšie odolať aj nepríjemným letným prechladnutiam!

Nabijú nás energiou

Ak sa naruší acido – bázická rovnováha nášho organizmu, cítime sa unavene a vyčerpane, čerešňami si môže energetickú hladinu svojho organizmu zvýšiť. Toto ovocie je nielen vynikajúcim zdrojom vitamínov, ale je ideálnym jedlom aj vtedy, ak si potrebujeme dobiť energiu.

Alkalizujú

Čerešne sú výborným prírodným alkalizátorom, preto ak je náš organizmus prekyslený, zavolajme si na pomoc čerešne! Môžeme ich konzumovať aj na zmierenie bolestí spôsobených ťažkosťami s kĺbmi, pretože v ľudovom liečiteľstve sú čerešne už dávno známe svojimi účinkami proti bolesti.

Čistia

Aj počas detoxikácie,  čistiacej kúry, môžu byť čerešne veľmi užitočné. Toto ovocie je dokonalým čističom krvi, pomáha udržiavať pružnosť stien ciev, ich konzumácia prispieva k zachovaniu zdravej obehovej sústavy.

Podporujú trávenie


Nakoľko sú čerešne prirodzeným čističom čriev, a majú aj močopudný účinok, môžu nám poslúžiť aj počas detoxikácie. Vyženú škodlivé toxické látky z organizmu, a ak budeme čerešne konzumovať pravidelne, dosiahneme tým aj nižšie riziko vzniku tráviacich problémov.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu