head

Tipy proti celulitíde

Tipy proti celulitíde
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Dieta-Chudnutie

Správne stravovanie, vhodný príjem tekutín a pohyb sú dôležité, ale čo všetko ešte môžeme spraviť proti celulitíde? Ako môžeme zlepšiť svat našej pokožky?

Je ťažké zbaviť sa už vzniknutej celulitídy úplne, ale môžeme významne zlepšiť stav našej pokožky. Ponúkame Vám k tomu užitočné tipy.

Detoxikačná kúra

Skutočnú pomoc proti celulitíde ponúka detoxikačná kúra. Jej vplyvom sa vylúčia z kože odpadové látky, zbytočná voda, zlepšuje sa lymfatický systém (lymfatický systém transportuje odpadové látky a podkožné tuky cez cievny obeh). Náš organizmus absenciou detoxikácie uzatvára toxické látky do našich tukových buniek, náš metabolizmus sa spomalí a naša váha rastie.

Krémy zvyšujúce tok lymfy

Krémy zvyšujúce tok lympfy urýchlia vylučovanie odpadových látok, popritom pomáhajú aj pri odbúravaní tukových buniek. V prvom rade do nich miešajú kapsaicín (výťažok zo štipľavej papriky), kofeín, zelený čaj, L-karnitín, rastlinné oleje, riasy a bylinky. V boji proti celulitíde pomôže aj vlastnoručne pripravený krém na spaľovanie tukov, osvedčili sa však aj zázvor, škoricový olej, citrónový olej, alebo mletá káva, zamiešané telovým mliekom, alebo hydratačným krémom z lekárne. Základný krém môžeme nahradiť aloe vera gélom, alebo olivovým olejom.

Profesionálna liečba

Hoci sú ošetrenia v kozmetických salónoch drahé, naozaj pôsobia účinne proti celulitíde. Odbúravanie tukov rádiofrekvenciami a ultrazvukom, mezoterapia, lymfomasáž, alebo lymfodrenáž, zábal proti celulitíde, Hypoxi Trainer a Infra Trainer, majú za výsledok zjednotenú a elastickejšiu pokožku.

Cvičením proti celulitíde

Či už doma, alebo vo fitnescentre, hlavná vec, aby sme sa hýbali. Existujú cvičenia zamerané vyslovene na celulitídu. Tieto cviky zlepšujú miestne prekrvenie, čo prispieva k odstráneniu nahromadenej vody v tkanivách. Svaly a pokožka sa stajú napnutejšími, čo pomáha pri boji proti celulitíde. Doplnkom pri cvičení môže byť jóga a plávanie.

Diéta

Hociktorú metódu si vyberieme, dobrú službu nám proti celulitíde vždy poskytne správne vybraná diéta! Zdravá výživa prispieva totiž k tomu, aby sa v našom organizme znížilo množstvo škodlivých látok, čo zlepšuje aj stav pokožky. V záujme toho konzumujme čo najviac čerstvej zeleniny a ovocia, vyhýbajme sa cukru, alebo potravín s prídavnými látkami a zbytočným uhľohydrátom. Vypime aspoň 6-8 pohárov čistej vody denne, nakoľko popri nízkom príjme tekutín telesné tekutiny nevedia cirkulovať.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu