head

Odtučňovacia kúra pre každého: s 3 druhmi zeleniny na podporu látkovej výmeny

Zelenina podporujúca chudnutie |Nabudí látkovú výmenu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Chudnutie

Darmo držíte diétu, jazýček na váhe sa ani nepohne? Nasledovné 3 druhy zeleniny môžu vniesť do Vašej diéty druhý dych! Na začiatku chudnutia z väčšiny z nás kilogramy doslova opadávajú, potom sa strata hmotnosti spomalí, alebo sa dokonca môže aj zastaviť. V týchto prípadoch sa môže zísť niekoľko druhov zeleniny, ktoré nám vďaka nabudeniu látkovej výmeny môžu účinne pomôcť.

Kapusta, účinný čistič čriev

Ak máme tráviace problémy a trápi nás zápcha, nahromadené usadeniny sa nevedia správne vylučovať z črevného systému. V takýchto prípadoch, a počas redukčnej diéty, by sme sa mali spriateliť s jedným z najúčinnejších bojovníkov proti zápche , s kapustou  : rozhýbe naše črevá, a čo sa týka čistenia čriev, funguje doslova ako metla.

Vďaka vysokému obsahu vlákniny a vlastnostiam podporujúcim trávenie, dokonale a prirodzene odstráni nahromadené usadeniny, podporí látkovú výmenu, navyše je bohatá na vitamíny B a C, významný je tiežjej obsah karoténu, fosforu, vápnika, draslíka, sodíka a horčíka. Kapusta môže účinne pomôcť aj pri regenerácii po liečbe antibiotikami: vysoký obsah kyseliny mliečnej priaznivo vplýva na našu črevnú flóru.

Artičoky, ochrancovia našej pečene

Artičoky priaznivo vplývajú na pečeň a na tvorbu žlče, optimalizujú proces spaľovania tukov a podporujú prirodzenú detoxikáciu organizmu. Artičoky popri mimoriadne nízkej kalorickej hodnote disponujú vysokým obsahom vlákniny, preto môžu byť výborným diétnym jedlom v období redukčnej diéty, či už samotné, alebo ako základ nejakého kokteilu. Táto zelenina bohatá na stopové prvky, flavonoidy a balastné látky, je skutočnou zásobárňou vitamínov a minerálnych látok: zásobí organizmus vitamínom B, draslíkom, horčíkom, železo masodíkom.

Rebarbora, horkastý spaľovač tukov

Rebarbora je v Tibete už tisícky rokov známa a obľúbená liečivá rastlina. Je nielen silnýmčističom pečene a pomáha aj pri detoxikácii, ale môže nám pomôcť aj pri chudnutí. Môže sa stať, že chudnutiu bránia nahromadené toxické látky, preto si na pomoc smelo zavolajme rebarboru, a môžeme si dopomôcť aj absolvovaním detoxikačného programu! Je bohatá na vitamíny A, B1, B2 a vitamín C, a pomocou nej si môžeme doplniť aj zásoby fosforu, vápnika, draslíka, horčíka, selénu a železa. Vďaka vysokému obsahu vlákniny rýchlo zasýti, avšak jej kalorická hodnota je nízka, preto je dokonalá aj v období redukčnej diéty: účinne spaľuje tuky, je šetrným preháňadlom a diuretikom súčasne.

Pre konzumáciu sú najvhodnejšie čerstvo sfarbené výhonky, nakoľko tieto obsahujú najmenej kyseliny oxálovej (šťaveľovej). Avšak v prípade problémov s obličkami by sme s jej konzumáciou  mali byť opatrní a mali by sme si vyžiadať aj názor svojho lekára!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu