head

Spaľovanie tukov zimným ovocím

Spaľovanie tukov ovocím
Magdaléna Koprivaneczová Magdaléna Koprivaneczová
Dietetik, diplomovaný špecialista pre náuku o výžive
Téma: Dieta-Chudnutie

Toto sú najlepšie 3 druhy ovocia na spaľovanie tukov v zime! V zime sme náchylní jesť viac, alebo ťažšie jedlá, ale pomocou tohto ovocia sa nadbytočných kilogramov zbavíme omnoho rýchlejšie!

Kivi

Kivi vo veľkom množstve obsahuje vitamín C, sodík, draslík, horčík, vďaka čomu je jedným z najlepších ovocí na  posilnenie imunity. Keď ho konzumujeme pravidelne, budeme menej unavení, nabije nás energiou a ľahšie budeme čeliť aj výzvam každodenného života.

Toto zelené ovocie je výborným zdrojom vlákniny, preto pomáha naštartovať chudnutie, spaľovanie tukov. Ale nepodporí iba látkovú výmenu. Môže nám pomôcť aj pri čistení obličiek, detoxikácii. Kivi znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje krvný tlak a priaznivo vplýva aj na činnosť srdca.

Ananás

Ananás  je najznámejším a najchutnejším ovocím na spaľovanie tukov. Je obľúbenou hlavnou postavou mnohých diét, chudnutia. Nepodporuje však iba chudnutie, ale je aj výborným detoxikantom a čističom čriev. Vďaka alkalizujúcemu účinku nám môže pomôcť aj pri liečbe zápalov kĺbov a iných zápalových ochorení, akými sú napríklad zápal prínosových dutín a zápal hrdla.

Toto ovocie s nízkym obsahom kalórií je vynikajúcim posilňovačom imunity, ale pomáha aj pri liečbe poranení spôsobených natiahnutím svalov, vyvrtnutím, natrhnutím. Ananás s vysokým obsahom antioxidantov  je skutočným superovocím, robí bariéru voľným radikálom, má význačný obsah beta-karoténu, vápnika, železa, vitamínu B6 a je kráľom spaľovania tukov.

Grapefruit

Nech už má toto ovocie kyslejšiu alebo sladšiu, svetlejšiu alebo tmavšiu dužinu, obsah vitamínov  má mimoriadne vysoký: je bohatý na vitamíny A, B, C a E, priaznivo vplýva na zdravie našich vlasov a nechtov. Grapefruit dokonale znižuje chuť do jedla, je výborným spaľovačom tukov, detoxikantom, preto môže byť počas diéty, chudnutia vyslovene osožné, ak si budeme pochutnávať na tomto ovocí.

Keď nás trápi zápcha, problémy s látkovou výmenou, grapefruit môže byť účinným prírodným riešením. Kvapky z grapefruitových jadierok majú zase fungcídny, protivírusový účinok.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/features/winter-fruit-and-vegetables-recipes-and-tips#1

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu