head

Rýchlejšie spaľovanie tukov vlákninou

spaľovanie tukov vlákninou
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Chudnutie

Pre toto môžete chudnúť rýchlejšie, aj budete jesť veľa vlákniny! Ku spaľovaniu tukov je vláknina nevyhnutná. Strava bohatá na vlákninu je dôležitá nielen počas diéty, chudnutia: náš organizmus vlákninu  potrebuje k tomu, aby mohol správne fungovať, aby bolo v poriadku aj naše trávenie, črevný systém.

Vlákninou môžeme predísť vzniku ochorení

Vláknina zohráva pri zachovaní zdravia nášho organizmu mimoriadne dôležitú úlohu: chráni srdce, priaznivo vplýva na žalúdok, a keď je naša strava bohatá na vlákninu, môže sa znížiť aj riziko vzniku cukrovky. Vláknina pôsobí priaznivo aj na črevný trakt, pomáha vyčistiť nahromadené toxické látky, ktoré môžu spôsobiť veľa rôznych tráviacich porúch: zápcha, hnačka  aj nadúvanie  môžu naznačovať, že v našej strave chýba vláknina.

Keď pravidelne konzumujeme potraviny bohaté na vlákninu, s väčšou pravdepodobnosťou sa vyhneme aj vzniku zlatej žily, a je takmer isté, že ani v ranných hodinách nebudeme musieť svoj čas tráviť na toalete. Vláknina prejde črevným traktom, a ako metla vyčistí z čriev usadeniny, toxíny.

Chudnutie a spaľovanie tukov vlákninou

Keď náš jedálny lístok obsahuje potraviny bohaté na vlákninu, skôr nastane pocit sýtosti, ktorý navyše potrvá dlhšie, preto sa môže zmierniť aj chuť na neustále ujedanie a maškrtenie. Ak by sme si predsa len chceli na niečom zamaškrtiť, vyberme si radšej tukožrútsku zeleninu a ovocie bohaté na vlákninu: dokonalou voľbou  sú sladký kaleráb, chrumkavý stopkový zeler, mrkva, ktorá čistí črevá, alebo jablká , ktoré podporujú látkovú výmenu.

Pri konzumácii denne 18 gramov vlákniny už môžeme povedať, že sme niečo urobili pre svoje zdravie, črevný systém, a keď držíme diétu, tak aj pre spaľovanie tukov. Denný príjem vlákniny a intenzitu spaľovania tukov môžeme zvýšiť konzumáciou čerstvej zeleniny, ovocia, potravín z celozrnných obilnín, ale napríklad aj doplnkami stravy s vysokým obsahom vlákniny.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/6-foods-and-tips-for-more-fibe

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu