head

Smoothie na jar | 3 detoxikačné lahôdky na spaľovanie tukov

Jarné smoothie | 3 detoxikačné lahôdky na spaľovanie tukov
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Chudnutie

Tieto kokteily sú nielen chutné, ale urobia dobrú službu aj našej línii. Navyše podporujú aj očistné procesy organizmu. Tu sú 3 lahodné smoothie, aby sme mohli jedným razom chudnúť aj detoxikovať! Smoothie patrí medzi najjednoduchšie, a ak správne skombinujeme prísady, aj medzi najzdravšie lahôdky. Rýchlo zasýti, má príjemnú chuť a podporuje zdravie nášho črevného a imunitného systému .

Tukožrútske, čistiace, tropické smoothie

Tento kokteil je dokonalým tukožrútom, podporuje trávenie a detoxikačné procesy organizmu, vyčistí črevný systém, pomáha zbaviť sa zápchy a chráni žalúdok. Nápoj je vďaka mangu a hruškám bohatý na vitamín C, železo a draslík, ananás zase zabezpečuje kyselinu listovú, potrebnú pre tvorbu červených a bielych krviniek, pričom zároveň poskytuje dokonalý chuťový zážitok.

Rovnako, ako v prípade všetkých zdravých smoothie, je dôležité, aby sme do nich nepridávali konzervačné látky, ani zavárané ovocie s obsahom cukru, a aby sme namiesto nich používali na ich prípravu vždy čerstvé suroviny! Do kuchynského mixéra vložme1 očistené mango, ½ očisteného ananásu, 1 hrušku ,1 dl čerstvo lisovanej pomarančovej šťavy a 1 štipku (za malíček) zázvoru a všetko dobre premiešajme. Potom nám už nezostáva nič iné, iba sa oddať dokonalej zmesi chutí!

Smoothie z kivi a mrkvy na skrášlenie pokožky

Smoothie z kivi a mrkvy je bohaté na vitamíny A a C, beta karotén, dokonale posilňuje imunitu, prospieva nášmu zraku a výborne napravuje trávenie. Popri tom všetkom táto lahôdka posilňuje srdce a obehovú sústavu, skrášľuje pokožku a priaznivo vplýva aj na hladinu cholesterolu v krvi. Tento kokteil je dokonalým riešením aj počas jarnej detoxikačnej kúry, preto je naozaj dobré začať každé ráno práve týmto nápojom! Očistime a nakrájajme 1 kivi, 2 jablká a 1 mrkvu. Pridajme 1 dl neperlivej minerálnej vody. Do kuchynského robota vložme ovocie, dobre ho premiešajme, pridajme aj minerálnu vodu. Potom si nápoj vychutnávajme s čo najväčším pôžitkom!

Špenátovo – banánové smoothie na dodanie potrebnej energie

Špenát a jablká sú mimoriadne účinným antioxidantom  a silným detoxikantom. Sladká chuť banánov zase dokonale vyrovnáva trpkú chuť jablka a špenátu. Tento kokteil naplní organizmus vitamínom B, posilní nervový systém, podporuje činnosť mozgu, tiež trávenie a dodá organizmu potrebnú energiu.


2 hrste baby špenátu, 1 banán a 1 jablko dôkladne umyme, potom ovocie očistime a nakrájajme. Do svojho kokteilu pridajme 1 dl Pí vody. Všetko dobre premiešajme a potom si už len vychutnávajme smoothie, ktoré nám dodá energiu na celé doobedie!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu