head

Diéta s kapustovou polievkou | Ako môže byť diéta ešte účinnejšia?

Diéta s kapustovou polievkou | Sedem kilogramov za týždeň
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Chudnutie

Pomocou diéty s kapustovou polievkou je možné schudnúť až päť kilogramov, a popri tom nemusíme ani hladovať. Práve z tohto dôvodu je táto diéta taká populárna. Dokonca ju môžeme drobnými trikmi urobiť ešte účinnejšou.

Základom diéty s kapustovou polievkou je, že rýchlo a s pomerne malou námahou zabezpečí značnú stratu hmotnosti. Pretože je zaručená, môže urobiť dobrú službu hlavne v prípade, ak sa potrebujeme dostať do formy na konkrétnu príležitosť, veď za jeden týždeň môžeme jej pomocou schudnúť aspoň 5-7 kilogramov. Diéta s kapustovou polievkou je dobrá aj na to, aby sme pred dlhšou diétou naštartovali proces chudnutia, avšak dlhodobo by sme ju nemali aplikovať.

Môžeme jesť aj iné, nielen kapustu

Nie každý vie, že existuje aj viac diét s kapustovou polievkou. Najjednoduchšia je klasická verzia: počas jedného týždňa, denne 2-3-krát, alebo aj viac krát, môžeme jesť výlučne kapustovú polievku bez tuku. Je to jej najúčinnejšia forma, avšak je dosť „nudná“, preto to mnohí vzdajú už v jej polovici.

Ingrediencie na základnú kapustovú polievku:

  • 1 ks celej kapusty (cca. 1,5 kg)

  • 6 ks väčších cibúľ

  • 3 ks väčších mrkiev

  • 2 ks sladkej zelenej papriky

  • Očistené čerstvé paradajky alebo 1-2 krabičky zaváraných, krájaných paradajok

  • 1 ks stonky zeleru

  • 1 kytička petržlenu

  • Polovica cesnaku

  • Soľ, čierne korenie.

  • Okrem toho môžeme do polievky pridať hríby, alebo aj trocha chudého mäsa, rastlinné alebo živočíšne tuky však v žiadnom prípade!

Pre koho je ustavičné jedenie kapustovej polievku príliš veľkou obetou a stačí mu aj menšia strata hmotnosti, počas týždennej kúry môže jesť aj iné jedlá. Nie je však jedno kedy a čím budeme polievku kombinovať. Pomôže Vám v tom nasledovná ponuka menu:

    1. deň: môžeme jesť ovocie, okrem banánov akékoľvek, okrem vody môžeme piť nesladený čaj alebo brusnicovú šťavu.
    2. deň: zelenina, ktorá neobsahuje škrob, teda vyhýbajme sa zemiakom, ryži, strukovinám a kukurici. Jednu porciu pečených zemiakov si na večeru môžeme dopriať, ale ovocie je zakázané.
    3. deň: ovocie a zelenina každého druhu.
    4. deň: banány a nízkotučné mlieko, bez obmedzenia množstva.
    5. deň: malá porcia hovädzieho mäsa, alebo ryby, prípadne kuracie mäso bez kože na „prírodno“ a približne šesť kusov paradajok
    6. deň: hovädzie mäso a zelená listová zelenina v neobmedzenom množstve.
    7. deň: hnedá ryža, sladené ovocné šťavy, zelenina.

Urobme diétu ešte účinnejšou

Je pravda, že diéta s kapustovou polievkou – hlavne ak jeme iba polievku – má veľmi málo kalórií. Napriek tomu, pre dosiahnutie ešte lepšieho výsledku, sa každý deň pohybujme aspoň pol hodiny. Stačí intenzívna chôdza alebo beh, dôležitá je pravidelnosť. I keď si polievkou v prvom rade doprajeme hlavne tekutiny, nezabúdajme ani na pravidelné pitie vody: denne vypime 2-2,5 litra čistej minerálnej vody!

Zázraky napriek všetkému nečakajme

Ako sme už spomínali, diéta pomocou kapustovej polievky je účinná a zaručená, avšak viac ako 5 -7 kilogramov straty na hmotnosti od nej neočakávajme. Aj to iba v prípade, že budeme jesť iba polievku a budeme sa pravidelne pohybovať. Nemali by sme zabúdať ani na to, že ide o krátkodobú diétu, ktorú viac ako týždeň v žiadnom prípade nedodržiavajme. Ak si ju chceme zopakovať, urobme si na dva týždne prestávku. Ak je náš organizmus oslabený, nerobme diétu s kapustovou polievkou. Najlepšie je pred ňou poradiť sa so svojím všeobecným lekárom, pretože ide o stravu s veľmi nízkou kalorickou hodnotou, ktorá môže spôsobiť aj nepríjemné ťažkosti.

Upozornenie!

Ak po diéte pomocou kapustovej polievky opäť začneme jesť jedlá s vysokým obsahom kalórií, sa stratené kilogramy veľmi rýchlo vrátia. Preto sa snažme aj naďalej konzumovať stravu bohatú na vlákninu, a jedzme čo najmenej takých jedál, ktoré majú nízky obsah živočíšnych tukov a sacharidov. A, samozrejme, pohybujme sa každý deň!

Zdroje:

http://www.webmd.com/diet/a-z/cabbage-soup-diet

http://www.cabbage-soup-diet.com

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu