head

Vodový melón: sladká chuť leta

Vodový melón: sladká chuť leta
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia

Melón rovná sa leto, slnko. Popri tom, že je chutný, disponuje aj množstvom vlastností chrániacich zdravie.

 

Keďže je melón z 95 % voda, je vynikajúcou náhradou tekutín. Avšak dávajme si pozor, lebo má odvodňovací účinok, darmo prijímame konzumáciou jeho drene vodu, organizmus túto dlho neuskladňuje. Preto dohliadajme na to, aby sme popri jeho konzumácii zabezpečili dostatočný príjem tekutín pre náš organizmus aj vodou.

 

Sladká detoxikácia
Premyje obličky, je výborným detoxikantom  a čističom čriev. Pomocou obsahu karoténov, ktoré telo premení na vitamín A, pomáha obnove pokožky, zachovaniu dokonalého zraku a správnej mozgovej funkcii .


 

Z dôvodu vysokého obsahu minerálnych látok sa odporúča jeho konzumácia aj počas tehotenstva: zabezpečí pre náš organizmus kyselinu listovú, zinok, fosfor, horčík, vápnik a aj železo. Je bohatý na vitamíny B a C , takže jeho konzumáciou môžeme znížiť aj šancu na vznik rakoviny. Má dobrý účinok aj na naše srdce a cievy, keďže citrulín, ktorý sa v ňom nachádza, účinne spolupracuje pri rozpúšťaní usadenín z cievnych stien, čím zlepšuje krvný obeh.  

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu