head

Malinové listy pre ženy

Čaj pripravený z malinových listov má vďaka obsahu kyseliny trieslovej antiseptické účinky
Čaj pripravený z malinových listov má vďaka obsahu kyseliny trieslovej antiseptické účinky
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia

Väčšina z nás pozná len červené plody maliny, na jej listy ani len nepomyslíme ako na použiteľnú rastlinu, pritom práve tie sú obzvlášť cenným a účinným prostriedkom. Pozrite sa teda, na čo sú malinové listy dobré!

Znižujú zápaly

Čaj obsahujúci malinové listy - pripravený z malinových listov, má vďaka svojmu vysokému obsahu tanínu antiseptické a sťahujúce účinky, preto je vhodné použiť ho vo forme zábalu na vyrážky, rany, pupence.

Posilňujú svalstvo maternice

Posilňujú svalstvo maternice, podporujú jej sťahy a zmierňujú bolesti. Účinné látky malinových listov majú okrem posilňovacieho účinku aj účinok uvoľňovací, pomáhajú tak nielen pri pôrodoch, ale aj pri zmierňovaní menštruačných kŕčov.

Na prechladnutie

Pokiaľ náhle vyjdeme z klimatizovanej miestnosti, alebo z príliš chladného priestoru, na horúci vzduch, môžeme ľahko prechladnúť: príznaky prechladnutia a bolesti v krku tiež dokážeme zmierniť kloktaním s týmto čajom.

Na detoxikáciu

Môžeme ich použiť ako doplnok počas detoxikačnej kúry, pretože majú vynikajúci detoxikačný a krv prečisťujúci účinok. Okrem toho pomáhajú zmierňovať aj príznaky ochorení močových ciest.

Ako náhrada za vitamíny

Malinové listy obsahujú veľké množstvo horčíka, železa, vitamínov A-B-C-D-E- , vápnika, fosforu, preto majú blahodarný účinok na kosti, nechty a chrup.

Príprava čaju z malinových listov: jednu kopcovitú čajovú lyžičku malinových listov zalejte 2-3 decilitrami horúcej vody a nechajte 10 minút lúhovať. Preceďte a pite po dúškoch ešte vlažný.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu