head

Každodenné toxíny

Každodenné toxíny
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia

Každý týždeň nová hubka

Rovnako, ako sa dôrazne odporúča vymeniť si zubnú kefku raz za 2-3 mesiace, tak isto ani hubku na umývanie riadu nie je možné používať do nekonečna. Aj keď sa Vám ešte nerozpadla, po týždni ju aj tak vymeňte, pretože za tento čas sa nej určite rozmnožili škodlivé baktérie a iné patogény. Nespoľahnite sa na silu horúcej vody, škodlivé mikroorganizmy by zničil iba účinok význačného tepla, od čoho by sa zničila aj hubka. Ľahšie a jednoduchšie riešenie je jej pravidelná výmena.

Namiesto chlóru domáci prípravok na dezinfekciu

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, že prípravky na dezinfekciu s obsahom chlóru môžu oslabiť imunitný systém. Našťastie existuje prírodné riešenie, stačí, ak zriedite 70 percentný alkohol, ktorý je možné kúpiť v lekárni, s vodou v pomere 1:1 a pridáte pár kvapiek levanduľového alebo citrónového esenciálneho oleja.

Nebezpečné prípravky osobnej hygieny

Existuje chemická látka s názvom triklozán, ktorý vďaka schopnosti ničiť baktérie a huby, sa nachádza v mnohých kozmetických prípravkoch a prípravkoch osobnej hygieny, napríklad v zubných pastách, dezodorantoch, prípravkoch na upokojenie pokožky, ale aj v textíliách oblečenia a na kuchynskom náradí.   V najväčšom množstve ho môžu obsahovať antibakteriálne mydlá. Avšak triklozán môže byť zdraviu škodlivý, dáva sa do súvisu s niektorými hormonálnymi poruchami, poškodzuje pečeň, črevnú flóru a štítnu žľazu.  

Vyhýbajte sa plastom

Predovšetkým dávnejšie vyrobené kuchynské umelohmotné dózy a baliaci materiál môžu obsahovať BPA (Bisephenol A), ktorý sa pri zohrievaní dostane do jedla a naruší tým hormonálnu činnosť, tiež môže prispieť k obezite a zabraňuje chudnutiu. Urobíte lepšie, ak budete svoje potraviny skladovať v nádobkách bez BPA, alebo v sklenených nádobách. Dnes tak populárne plastové doky na krájanie  tiež nie sú práve najbezpečnejšie: na jednej strane môžu obsahovať trikozán, a na druhej strane, ak sa poškodia - a ak na nich krájate, tak sa veru poškodia – ťažšie sa čistia, ako dosky z dreva.

Dobrá vôňa má svoju daň

Mnohí používajú osviežovače vzduchu, rôzne voňavky, ktoré sú najčastejšie vyrobené z chemických látok. To je príčinou toho, že spôsobujú nevoľnosť, najmä bolesť hlavy, migrénu. Práve preto urobíte lepšie, ak namiesto chemikálií prevoniate svoj domov vyparovaním prírodných esenciálnych olejov.

Pomôže detoxikácia

Keď sa už škodlivé látky dostali do Vášho organizmu, nezabudnite na detoxikáciu. Za pomoci kvalitného detoxikačného programu  sa môžete zbaviť nielen usadených toxických látok, ale môžete tak predísť aj nepríjemným zdravotným ťažkostiam a vzniku ochorení.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu