head

Toto sú príznaky cukrovky! – Odhaľte ju včas!

Cukrovka: aké sú jej príznaky?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Čistenie čriev

Cukrovka je ochorenie látkovej výmeny organizmu, jej špecifické príznaky môžu byť zmätočné, napríklad sa môžu podobať aj stresu. Keď ju včas nerozpoznáme, môže spôsobiť vážne komplikácie.

Pri cukrovke  organizmus nedokáže spracovať glukózu, ktorá je pre bunky zdrojom energie. Vedie to k poruchám činnosti a vznikajú príznaky, ktoré naznačujú cukrovku.

Príznaky cukrovky

Medzi typické príznaky cukrovky patria aj také, ktoré zo začiatku pripisujeme stresu, práve preto môžu byť zmätočné: medzi takéto patria bledosť, studený pot, črevné problémy, zrýchlený srdečný tep, úzkosť a poruchy koncentrácie.

Medzi príznaky však patrí aj častý pocit smädu, poruchy videnia, strata hmotnosti, svrbenie pokožky a aj opakujúce sa plesňové infekcie. V prípade, že je už choroba v pokročilom štádiu, varovným signálom môžu byť aj panické záchvaty, taktiež závraty, poruchy reči, videnia a koncentrácie, preto ak na sebe tieto príznaky zbadáme, bezpodmienečne konzultujme so svojím lekárom!

Prevencia a liečba cukrovky

Organizmus premení prijaté sacharidy na glukózu, ktorú v prípade nedostatku inzulínu nevieme zužitkovať, preto sa zvýši hladina cukru v krvi. Je veľmi dôležité, aby sme udržali hladinu cukru v krvi v rovnováhe, aby sa nepoškodili cievy a nervy. Z hľadiska prevencie je veľmi dôležité, aby sme si každý polrok skontrolovali hladinu cukru v krvi, a dobré je vedieť aj to, že keď máme nadváhu alebo fajčíme, môže to zvýšiť riziko vzniku tejto choroby.

V prípade cukrovky musíme klásť veľký dôraz na to, aby bola naša strava bohatá na vlákninu, aby sme sa vyhýbali jedlám s vysokým obsahom cukru a tuku, aby sme si vyberali kvalitné potraviny, a tiež na dostatočný príjem probiotík, aby sme podporili zdravé trávenie. Je to preto, lebo ochorenie je často sprevádzané  tráviacimi problémami. Práve preto si dajme záležať aj na čistení hrubého čreva, črevného systému, aby sa mohli nahromadené, usadené toxické látky vylúčiť. Pri očiste čriev a detoxikácii si vyberme taký program, ktorý poskytuje dostatočnú ochranu proti parazitom a zároveň posilňuje aj imunitný systém.

Zdroj:

http://www.webmd.com/diabetes/news/20070101/new-clue-on-brain-problems-and-diabetes

http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbetegseg/6351/a-stressz-is-vezethet-cukorbetegseghez

http://www.webmd.com/diabetes/guide/understanding-diabetes-detection-treatment

http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbetegseg/9345/a-stressz-es-a-cukorbetegseg

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu