head

Chren, pikantný detoxikant

Chren, pikantný detoxikant
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Čistenie čriev

Charakteristická, štipľavá chuť chrenu a jeho esenciálne oleje v sebe ukrývajú mnoho liečivých účinkov. Jedzme chren a užívajme si jeho čistiace účinky, jeho priaznivý vplyv na trávenie a liečivé účinky!

Chren je v ľudovom liečiteľstve dlho známa a obľúbená zelenina, preto nielen pre jeho dobrú chuť, ale aj pre jeho účinky na naše zdravie sa oplatí jesť túto zeleninu!

Zažeňte jarnú únavu!

Skoncujte s jarnou únavou a neutíchajúcou melanchóliou a spriateľte sa s chrenom! Vysoký obsah vitamínu C v chrene podporí imunitný systém, obsah vitamíu B posilňuje nervový systém, ale zároveň je aj bohatou zásobárňou vápnika, draslíka, fosforu a železa.

Prebuďte svoje trávenie!

Chren môže výborne poslúžiť aj v prípade, ak máte pomalú látkovú výmenu, alebo práve držíte redukčnú diétu. Táto štipľavá zelenina urýchli trávenie, pomáha pri očiste čriev, preto pri konzumácii ťažších jedál je vyslovene dobré jesť aj chren. Aj svoje šaláty pri redukčnej diéte môžete osviežiť chrenom a mimoriadne sa hodí aj k údenému mäsu.

Účinná detoxikácia!

Chren zlepšuje prirodzené detoxikačné procesy organizmu, pomáha vyčistiť tráviaci systém a udržať jeho čistotu. Smelo jedzme túto zeleninu aj počas detoxikačnej a očisten kúry, pretože jeho pomocou môžeme čistiace procesy ešte viac podporiť.

Očistite si obličky!

Chren je vynikajúcim diuretikom, preto ak sa spriatelíte s touto zeleninou, pomôžete tým svojim obličkám. Koho trápi zadržiavanie vody v tele, alebo obličkové kamene, určite by mal jesť chren, vďaka ktorému sa ľahšie zbaví nepríjemných príznakov!

Použite ho proti prechladnutiu!

Ak kašlete, bolí Vás hrdlo, či máte nádchu, nemusíte hneď siahnuť po liekoch. Denne zjedzte pár lyžičiek čerstvo nastrúhaného chrenu a hneď prispejete k tomu, aby ste sa skôr uzdravili. Chren má antibakteriálny účinok, dezinfikuje, ale môže účinne pomôcť aj pri riedení hlienov.


Zdroje: http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-257-HORSERADISH.aspx?activeIngredientId=257&activeIngredientName=HORSERADISH&source=2

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu