head

Sladké zemiaky, skrytý poklad

Liečivé účinky sladkých zemiakov: prečo ich konzumovať?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Candida a jej liečba

Sladké zemiaky podporujú trávenie, anavyše ichmôžu konzumovať aj ľudia s cukrovkou a intoleranciou na niektoré potraviny. Pozrite sa na čo všetko sú sladké zemiaky dobré! Sladké zemiaky sú mimoriadne mnohostrannou zeleninou. Okrem toho, že sa z nich dajú pripraviť výborné jedlá, majú priaznivý vplyv aj na naše zdravie.

Priateľ cukrovkárov

Sladké zemiaky môžu pomôcť účinne a rovnomerne spracovávať cukor prijatý potravou, môžu prispieť k stabilizácii hladiny cukru v krvi. Táto zelenina môže byť pre cukrovkárov účinným pomocníkom: konzumácia denne jedného sladkého zemiaka môže uľahčiť udržiavanie správnej hladiny cukru v krvi.  

Proti plesňovým infekciám, Candide

Sladké zemiaky sú výborným detoxikantom, nielenže podporujú naše trávenie, ale ich konzumácia môže prispieť aj k ľahšiemu vylučovaniu škodlivých látok, toxínov. Sladké zemiaky majú vysoký obsah inulínu, vďaka čomu môžu byť účinným liekom proti rôznym kvasinkovým infekciám, napríklad aj proti vaginálnym problémom spôsobených hubou Candida. Ak ich skombinujeme s detoxikačnou kúrou, môžeme dosiahnuť veľmi dobré výsledky.

Pre zdravie srdca

Sladké zemiaky môžu pomôcť aj ľuďom trpiacim problémami so srdcomakoronárnej tepny. Ich každodenná konzumácia môže prispieť k zníženiu krvného tlaku, vplyvom tejto zeleniny sa môže zvýšiť hladina HDL-cholesterolu, čo priaznivo vplýva aj na naše srdce.

Proti zápche

Sladké zemiaky môžu pomôcť znížiť chuť na sladkosti, preto sú veľmi vhodné aj v období diéty. Podporujú aj naše trávenie, vďaka čomu môžeme použiť túto zeleninu aj ako jeden z prírodných liekov proti zápche.

Proti intolerancii na potraviny u detí

Ak má naše dieťa intoleranciu na niektoré potraviny, môže mu pomôcť účinná látka sladkých zemiakov s názvominulín, ktorý je jednou z najcennejších zložiek tejto zeleniny. Denne ½ surového sladkého zemiaka môže pomôcť obnoviť rovnováhu črevnej flóry a očistiť detský organizmus od alergénov.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu