head

Bojujte proti Candide – Pomôžeme Vám!

Užitočné tipy proti Candide
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Candida a jej liečba

Infekcia hubou Candida je v kruhu žien mimoriadne častá. Týmito prírodnými metódami môžeme proti vaginálnym ochoreniam spôsobeným hubou Candida účinne zabojovať!

Huba Candida sa nachádza aj v zdravom organizme, avšak uponáhlený životný štýl, stres, alebo antibiotická liečba, môžu byť dôvodom jej rozmnoženia, preto môže spôsobiť ochorenia, infekcie. Nasledovné tipy môžu pomôcť vyhnúť sa Candidovej infekcii a zachovať naše zdravie!

Výťažok z grapefruitových semienok

Zožeňme si výťažok z grapefruitových semienok, ktorý okrem toho, že výborne posilňuje imunitný systém, účinne sa používa aj proti Candidovej infekcii! Výťažok z grapefruitových semienok posilňuje ochranu celého organizmu: užívajme ho každý deň, a odolnejší bude nielen náš imunitný systém, ale ľahšie sa vyhneme aj vaginálnym infekciám.

Koriander

Koriander nemusíme používať iba v kuchyni ako koreninu s charakteristickou vôňou a chuťou, ale môže byť účinný aj ako základný prvok protikvasinkovej diéty. Vďaka silnému fungicídnemu účinku je koriander výborným liekom proti infekciám hubou Candida.

Jogurt

Kefir a jogurty so živou kultúrou priaznivo vplývajú na náš črevný systém a trávenie. Podporujú činnosť dobrých črevných baktérií a ich konzumáciou môžeme ľahko zabrániť rozmnoženiu huby Candida, a tým aj vzniku vaginálnych infekcií .

Cesnak

Cesnak výborne čistí krv, posilňuje imunitný systém, účinkuje ako prírodné antibiotikum, ale je známy aj svojim fungicídnym účinkom. Najlepšie je, keď budeme cesnak jesť v surovom stave, vďaka čomu sa ľahko vyhneme infekciám spôsobeným hubou Candida!

Alicín - hlavnú účinnú látku cesnaku - si tkanivá cesnaku uchovávajú hlboko v sebe, preto sa dokáže uplatniť iba tak, keď strúčiky cesnaku rozrežeme, roztlačíme.

Strava

Nakoľko rozmnožovaniu huby Candida napomáhajú rafinované sacharidy akými sú biela múka alebo jedlá s vysokým obsahom cukru, konzumáciu týchto jedál sa nám oplatí obmedziť nielen kvôli našej štíhlej línii a zachovaniu zdravého trávenia, ale aj kvôli prevencii vzniku vaginálnych infekcií. Jedzme veľa čerstvej zeleniny, ovocia, celozrnné obilniny, a z času na čas môže byť účinným pomocníkom proti infekciám hubou Candida aj detoxikačná kúra.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu