head

Tipy proti bolesti hrdla

Tipy proti bolesti hrdla
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Byliny

Med, citrón, škorica, sladké drievko a soľ: spoločné pre ne je to, že všetky vynikajúco a takmer zaraz zmiernia nepríjemné príznaky bolesti hrdla a urýchlia proces uzdravenia. Aplikujte osvedčené prírodné metódy, lebo si môžete byť istí, že zaberú, a že sú zaručene bez chemikálií.

Soľ, voda, kloktanie

Azda najstarší spôsob na zmiernenie bolesti hrdla je kloktanie, ale nie je jedno čím. V pohári teplej vody rozmiešajte polovicu čajovej lyžičky soli a touto zmesou kloktajte trikrát denne. Ešte lepší účinok získate pridaním medu a citróna. Znižuje zápal a opuch, slaná para prečistí nosovú dutinu.

Med a citrón

Ak máte možnosť, vyberte si med tmavšej farby, tieto majú vyšší obsah antioxidantov , ktoré sú veľmi dôležité v boji proti zápalu. Už starí rodičia vedeli, že proti bolesti hrdla je najlepším liekom medovo-citrónový čaj. Napriek tomu, že vitamín C je veľmi citlivý na teplo, vďaka schopnosti zmenšovať opuch sliznice vie citrón veľmi účinne znížiť bolesť hrdla.

Škorica proti zápalu

Škorica má antibakteriálne a dezinfekčné účinky, znižuje zápal a bolesť, preto je vynikajúca na liečenie bolesti hrdla. Pripravte si z nej čaj – na tento účel je vhodnejšia v mletej forme –, ktorý pite horúci s medom.

Sladký korienok

Sladký korienok je právom označovaný za kráľovnú liečivých rastlín v boji proti bolesti hrdla. Aj keď má výraznú chuť, ak denne zjete niekoľko kusov, rýchlo odstráni zápal. Nepreháňajte to s ním, pretože inak môže spôsobiť hnačku  a zvýšiť krvný tlak.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu