head

Odstránenie alergie: pomôcť by mohla nová, revolučná metóda

Odstránenie alergie ǀ Enzým serrapeptáza
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Alergie

Ustavičné kýchanie, výtok z nosa, svrbiace oči, toto je len niekoľko príznakov z tých mnohých, ktoré trápia alergikov. Niektorí počas celého roka, iní iba v sezóne, tak či tak, všetci sa snažia o odstránenie alergie.
Na odstránenie alergie máme  už dnes k dispozícii mnoho prípravkov, ich nevýhodou však je, že zmierňujú iba príznaky, proti príčinám nedokážu „udrieť”. Bolo by to ťažké, veď väčšina alergických ochorení je zapríčinená nejakým vplyvom životného prostredia, ako napríklad plesne, roztoče, hmyz, zvieracie chlpy, peľ, rôzne chemické látky, znečistenie ovzdušia, niektoré jedlá, atď.

Zavádzajúca, ale nie nákazlivá

Môže byť spôsobená čímkoľvek, príznaky, ktoré s ňou súvisia – hlavne keď sú stále – dajú pacientovi s alergiou zabrať. Kto neustále bojuje s tečúcim nosom, kýchaním, svrbením očí a hrdla, kašľom, rôznymi príznakmi zápalového ochorenia kože, a navyše si o ňom jeho okolie myslí, že má nádchu alebo chrípku, preto sa snažia držať sa od neho čo najďalej. Mnohí siahnu po antihistaminikách, ktoré sú dostupné na lekársky predpis alebo bez neho, kvapkách a sprejoch do nosa, aby tak zmiernili príznaky alergie.

Ani lieky nie sú vždy dobré

Žiaľ, tieto prípravky produkujú veľa nežiaducich účinkov. Môže sa vyskytnúť ospalosť, otupenie, závraty, poškodenie obličiek, priberanie na hmotnosti, poruchy črevného systému, ktoré môžu byť dôvodom na prerušenie liečby, alebo zmenu liekov. Sú aj takí, ktorí sa spoľahnú na homeopatiká, alebo začnú posilňovať svoj imunitný systém, detoxikovať, našťastie tieto metódy, aj keď možno nie vo všetkých prípadoch, ale môžu prispieť k odstráneniu alergie, alebo k jej zmierneniu.

Proti alergii priadka morušová

Pre tých, ktorí sa kvôli vyššie uvedeným nežiaducim účinkom zdráhajú farmakoterapie za účelom odstránenie alergie, môže poskytnúť nádej enzým serrapeptáza, ktorý sa zaujímavým spôsobom tvorí v tráviacom systéme priadky morušovej. Úlohou tohto enzýmu je pôvodne to, aby sa mohla jeho pomocou priadka morušová ľahšie vyslobodiť zo svojej kukly, veď pomáha v tom, aby sa tá „rozpustila“. V súvislosti so serrapeptázou je dokázané, že nie len výborne riedi hlieny, ale aj zmierňuje zápal, opuchy, je možné ju úspešne použiť proti nadmernej tvorbe hlienov, a na odstránenie alergie, ktorá spôsobuje upchatie nosových ciest. „Dar” priadky morušovej odbúrava bielkoviny, ktoré sa nachádzajú vo výtoku, následkom čoho sa zriedi a ľahšie sa ho zbavíme.

 

Enzým serapeptáza proti viacerým chorobám: širokospektrálne využívaný doplnok výživy

 

Namiesto liekov serapeptáza

Či si už zaobstaráme v lekárni liek na lekársky predpis, alebo bez neho, v porovnaní s ním je serapeptáza čisto prírodného pôvodu, bez chemikálií, nemá sedatívne účinky, neuspáva, nezhoršuje schopnosť koncentrácie, a neobmedzuje tým vo vykonávaní žiadnej činnosti. Znamená to výhodu pre tých alergikov, ktorí musia užívať lieky proti alergii viackrát denne a pomáha to aj v tom, že okrem symptomatickej liečby uvoľňuje a zrieďuje hlieny nahromadené v dýchacích cestách a to bez poškodenia sliznice.   Serapeptázu sa doporučuje začať užívať preventívne niekoľko týždňov pred začatím alergickej sezóny.

Ešte viac výhod

Serapeptáza pomáha nielen zmierňovať príznaky, ale tento enzým, štiepiaci bielkoviny, môže znamenať riešenie aj pre iné problémy, ktoré sa vyskytujú spolu s alergiou. Ako prirodzený odhlieňovač je schopná v značnej miere zmierňovať prejavy chrípky spojené so zvýšenou tvorbou hlienov, ďalej zápaly prínosných dutín.  Ako dôkaz slúži pokus vykonaný vedcami z nemocnice v tokijskom Hiroo, kde dostávali ľudia, trpiaci ochoreniami dýchacích ciest po dobu štyroch týždňov 30 mg serapeptázy denne.  Na konci štvrtého týždňa sa množstvo a hustota hlienu,  nahromadeného v dýchacích cestách značne znížili. Kvôli týmto svojím výhodám je aj cena vyššia ako cena iných produktov proti alergii, ale jej účinok je vyšší.

Proti zápalom a bolesti

Enzým serapeptáza má dokázateľné protizápalové účinky. Tieto účinky sa manifestujú tak v prípadoch zápalov čriev, napr. Crohnovej chorobe, vredovom zápale hrubého čreva, pri syndróme dráždivého čreva, ale podporuje aj zníženie gynekologických zápalov, zápalov zubov a ďasien, chronických zápalov svalov a kĺbov (osteoartritída, reumatoidná artritída). Jedinečným spôsobom zabraňuje uvoľňovaniu takých látok (bradykynínov), ktoré spôsobujú bolesť v zapálených tkanivách.

Významne chráni cievy

Serapeptáza priaznivo pôsobí aj na cievny systém: podporuje a odstraňuje plaky a nánosy zo stien ciev, ktoré spôsobujú zúženie ciev a kardiovaskulárne ochorenia. Vďaka tejto vlastnosti enzýmu možno jeho pomocou znižovať riziko kôrnatenia ciev, vysokého krvného tlaku, trombózy, mozgovej porážky a srdcového infarktu. Zabraňuje uvoľňovaniu tých látok, ktoré spôsobujú bolesť v zapálených tkanivách.  

Proti tvorbe keloidov

V prípade antibiotickej liečby napomáha liečbe, a to keď ide napr. o opuchy po operácii, alebo o hojenie rán, preto sa odporúča započať jeho užívanie aj v takýchto prípadoch. Tento enzým, štiepiaci bielkoviny, rozloží  nadmerne zjazvené tkanivo – skvapalní ho - a to bez toho, aby malo negatívny vplyv na okolité zdravé tkanivá. Pozitívne výsledky sa dosiahli jeho aplikáciou aj v liečbe rán, vzniknutých cukrovkou, ťažko sa hojacich vredov, ďalej aj v ošetrení keloidov (nadmerného rastu jazvy tkaniva).

Na ženské choroby

So ženami trpiacimi fibrocystickým ochorením prsníkov sa vykonalo niekoľko pokusov, s aplikácou serapeptázy.Enzým serapeptáza zmierňoval opuch prsníkov, napomáhal vstrebaniu sa cýst a to bez vedľajších účinkov.

Pri tomto ochorení vznikajú v tkanivách prsníkov benígne, ale bolestivé nádory a cysty, hrčky časom stvrdnú a cysty sa vplyvom vysokej hladiny hormónov naplnia tekutinou. Serapeptáza ich skvapalňuje, a tak sa v priebehu krátkeho času z organizmu odstránia.  Serapeptáza napomáha vstrebaniu sa takých myómov, ktoré sa predtým dali odstrániť len operačným zákrokom.

Ako a v akej dennej dávke užívať serapeptázu?

Pri hmotnosti nižšej ako 80 kg 2x1 kapsula ráno a večer, nalačno, pol hodiny pred jedením, alebo 2 hodiny po jedle. Pri hmotnosti nad 90 kg denne 2x2 kapsule, a v prípade alergie sa doporučuje 3x1 kapsula denne.

Na čo musíme ešte dbať?

Užívanie enzýmu serapeptázy nemá žiadne kontraindikácie, ale ľuďom trpiacim na poruchy zrážanlivosti krvi sa doporučuje konzultácia s lekárom, pretože enzým zrieďuje krv.

V Japonsku a v Európe sa serapeptáza teší rozšírenej aplikácii ako liek, v USA a v Európe sa považuje za výživový doplnok.

 

Hyperlinkové odkazy:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Anti-inflammatory_activity_of_serrapeptase
https://www.researchgate.net/publication/5580458_Effect_of_the_proteolytic_enzyme_serrapeptase_on_swelling_pain_and_trismus_after_surgical_extraction_of_mandibular_third_molars
http://www.serrapeptase.org/serrapeptase-research/serrapeptase-medical-research/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3630196/
http://trufoodsnutrition.com/season-allergy-relief-the-natural-way/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4337734/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3584742
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26177592
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Anti-inflammatory_activity_of_serrapeptase

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu