head

Liečba alergie doma: “Vďaka serrapeptáze môžem žiť plnohodnotný život aj na jar a v lete.”

Liečba alergie je účinná aj pomocou serrapeptázy.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Alergie

Kvapky do nosa a očí - bez týchto by Ján Lábszky v máji nevedel ani existovať. Alergia mu neustále strpčovala život, vyhýbal sa programom vo vonkajších priestoroch, ale jeho stav ho obmedzoval aj pri výkone práce. Toto však ukončil enzým serrapeptáza, užívaním ktorého sa vyriešila liečba alergie.

Pokiaľ dobre viem, máte alergou na ambróziu.

Prvé príznaky sa ohlásili pred 7-8 rokmi. Darmo milujem toto ročné obdobie, nedokázal som si ho užívať. Moj život sa celé týždne točil okolo plného nosa, neustáleho slzenia a svrbenia očí, kýchania. Jar bola pre mňa hotovým utrpením dovtedy, kým som nezačal užívať enzým serrapeptáza.

Na liečbu alergie existuje mnoho liekov.

Vyskúšal som hádam všetko. Kvapky do nosa, do očí, rôzne tabletky - mal som toho plnú tašku. Vtedy som ešte netušil, že liečba alergie je možná aj prírodnou cestou. Od liekov som bol malátny, ospanlivý, preto som ich po istom čase prestal užívať.

Čo Ste vyskúšali namiesto liekov?

Nad umývadlom som si nos preplachoval čistou vodou. Toto na istý čas pomohlo, ale vyhýbal som sa programom vo vonkajších priestoroch. Zriekol som sa záhradných grilovačiek, cyklistických túr, čo ale nepotešilo mojich priateľov. Mal som šťastie, v podstate to u mňa trvalo tri týždne. Avšak tie tri týždne neprajem nikomu.

Spomenuli Ste priateľov. Serrapeptázu Vám doporučil niektorý z nich?

Jedna z priateliek je lekárka. Jej manžel - rovnako ako ja - trpel alrgiou na ambróziu. Ide o športovo založeného človeka, ktorý namiesto behania ostal doma, natoľko so sužovali príznaky alergie. Vlani sa ale všetko zmenilo, vtedy začal užívať Elixír Serrapaptáza. Pani doktorka mi odporučila, aby som ho vyskúšal aj ja.

Konečne Vám svitla nádej.

Som zástancom zdravého životného štýlu, vyskúšal som už veľa prípravkov s liečivými účinkami, enzým serrapeptáza som ale nepoznal. Dôkladne som si o ňom preštudoval všetko na internete, čítal som fóra v spojitosti s enzýmom. To čo som sa dočítal, ma úplne presvedčilo. Viacerí spomenuli, že touto metódou je možné zmierniť príznaky alergie.

Súdiac podľa Vášho stavu to vypadá, že problémy pominuli.

Stačili dva týždne na to, aby som sa zbavil alergie. Nos sa mi vyčistil, svrbenie očí ustalo, registrujem len občas tečúci nos. Vďaka serrapeptáze môžem žiť plnohodnotný život aj na jar a v lete, kľudne sa môžem zdržiavať mimo domova. Už sa nemusím obávať toho, kedy sa mučivé príznaky objavia. Pociťujem 95% zlepšenie. Elixír serrapeptázu mám na nočnom stolíku pre prípad, keby som ho potreboval.

Kto Vám pomohol s dávkovaním? Alebo Ste sa o ňom dočítali?

Už spomínaná lekárka mi nastavila dávkovanie. Doporučovala dvakrát denne 250000UI dávku, a upozornila ma na to, aby som užil kapsulu pol hodinu pred jedlom, nakoľko sa rozpúšťa v tenkom čreve. Užívanie a dávkovanie ale závisí aj od hmotnosti.

Užívate enzým pravidelne?

2-3 týždne pred začatím sezóny alergie v rámci prevencie, resp. na zmiernenie príznakov. Mám zubný implantát a všimol som si, že urýchľuje hojenie rany. Pokiaľ sa náhodou porežem, alebo poraním si pokožku, okamžite ho začnem užívať. Každému ho viem led doporučiť!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu