head

Účinok serrapeptázy, alebo liečivá priadka morušová

Účinok serrapeptázy: proti ktorým chorobám je dobrá?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravie

Zmierňuje zápal, tlmí bolesť a znižuje krvný tlak – a tu ešte účinky serrapeptázy nekončia!

Serrapeptáza je známa aj ako kúzelný enzým, avšak jej liečivé účinky sa zakladajú na veľmi reálnych podkladoch. Serrapeptáza môže pomôcť pri hojení rán, zmiernení rôznych zápalov, čistí cievy a môže byť užitočná aj počas detoxikácie.

Čo je to serrapeptáza?

Serrapeptáza je taký enzým, ktorý zničí kuklu, v ktorej sa vyvíja larva priadky morušovej. Táto kukla má existuje dovtedy, kým sa z húsenice nestane motýľ. V skutočnosti ju nevytvára priadka morušová, ale enterobaktéria, ktorá a nachádza v jej tráviacom trakte. Je schopná rozkladať nepotrebné bielkovinové  tkanivá a iné škodlivé látky, ktoré môžu spôsobiť poruchy v činnosti nášho organizmu.

Účinná proti bolesti a proti zápalom

Tento požehnaný enzým má veľa liečivých účinkov, preto nezohráva kľúčovú úlohu iba pri premene húsenice priadky morušovej na motýľ, ale priaznivo pôsobí aj na ľudský organizmus. Serrapeptáza zlepšuje celkový zdravotný stav, vďaka silnému antibakteriálnemu účinku zase vynikajúco hojí rany, napríklad aj po operáciách: môže urýchliť proces hojenia, nakoľko je schopný rozložiť odumreté, zbytočné  zjazvené tkanivá.

Serrapeptáza je výborným riešením aj na tlmenie bolesti a zmiernenie zápalov, nezávisle od toho, či je bolesť spôsobená zápalom kĺbov, alebo reumou. Vďaka protizápalovému účinku môže úspešne liečiť stomatologické, gynekologické ťažkoti a zápalové ochorenia hrubého čreva, ale môžeme ho použiť aj ako prírodné riešenie na zmiernenie zápalu v prípade syndrómu dráždivého čreva.

Čistič krvi, detoxikant

Serrapeptáza vyvíja pozitívny účinok aj na cievy: pomáha očistiť cievy od plakov nanesených na ich stenách, zlepšuje krvný obeh, čím môže znížiť riziko vzniku infarktu, kôrnatenia ciev, vysokého krvného tlaku, a tiež mŕvice. Nakoľko riedi krv, skôr, ako ju začneme užívať, konzultujme so svojím lekárom!

Na účinky serrapeptázy nezabudnime ani v prípade črevných problémov! Tento enzým vďaka detoxikačnému účinku pomáha zbaviť sa škodlivých a látok a toxínov.

 

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1115-SERRAPEPTASE.aspx

 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu