head

3+1 úžasných účinkov šípok!

Toto je účinok šípok!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravie

Šípky  sú jedným z najlepších zimných posilňovačov imunity, ale sú vynikajúcim riešením aj na detoxikáciu a skrášlenie pokožky.

Táto liečivá rastlina s červenými bobuľami je jedna z najznámejších a najúčinnejších liečivých rastlín, keď chceme posilniť obrannú líniu svojho organizmu. Účinky šípok si povšimneme aj v tom prípade, keď chceme detoxikačné procesy podporiť prírodným spôsobom a zmierniť menšie vrásky.

Detoxikujú

Táto rastlina s červenými bobuľami je vynikajúcm detoxikantom, preto môže dobre poslúžiť aj počas čistiacej kúry. Majú výborný močopudný účinok, môžu byť skvelou doplnkovou liečbou zápalu močového mechúra. Čaj zo šípok pime aj v zime pravidelne a ich účinok na seba nenechá čakať: nebudeme sa musieť obávať ani nachladnutia, ktoré môže nastať nosením elegantných šiat a topánok počas sviatkov.

Podporujú trávenie

Účinky blahodarných šípok sa ukážu aj pri detoxikačných procesoch. Pomáhajú očistiť organizmus od škodlivých toxických látok, toxínov, ale môžu byť dobrým riešením aj na črevné problémy, nakoľko podporujú trávenie. Či ich budeme konzumovať vo forme čaju, alebo doplnku stravy s obsahom šípok, vďaka ich účinným látkam môžu byť účinnejšie a detoxikačné procesy.

Skrášľujú pokožku

Šípky patria medzi najobľúbenejšie suroviny kozmetického priemyslu: olej z bobúľ je na liečenie kožných problémov skutočne výborný. Ak budeme  krém s obsahom šípok používať pravidelne, zmiernia sa chyby na pleti a drobnejšie vrásky. Vďaka obsahu antioxidantov  zmierňuje aj príznaky starnutia, a tiež odďaľuje vznik menších vrások.

Posilňujú imunitný systém

Účinok šípok na zdravie je mimoriadne prospešný: vďaka mimoriadne vysokému obsahu vitamínu C   sú výbornou liečivou rastlinou na posilnenie imunitného systému. Okrem vitamínu C sú bohaté aj na vitamíny A, B, P a K a antioxidanty, preto poskytujú účinnú ochranu aj proti škodlivým voľným radikálom. V chrípkovom období sa nám vyslovene oplatí spriateliť sa so šípkami, pretože majú silný antibakteriálny a protivírusový účinok.


Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-839-rose%20hip.aspx?activeingredientid=839&activeingredientname=rose%20hip

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu