head

Ako môžu počas chemoterapie pomôcť liečivé huby?

Počas chemoterapie môžu pomôcť liečivé huby
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravie

Najrozšírenejšou liečebnou metódou na liečbu rakovinových ochorení je chemoterapia. Mali by sme však vedieť, že popri nej môžu aj liečivé huby pomôcť vydať sa na cestu za vyliečením!

Chemoterapia po operácii, alebo aj samotná, je často zaužívaným liečebným postupom popri hormonálnej terapii a imuno - terapii. Chemoterapia bojuje proti rakovine ničením chorých buniek, avšak počas liečby sa poškodia aj zdravé bunky. Chemoterapia obzvlášť oslabuje pohlavné a krvné bunky, počas liečby sú časté nespavosť, nechutenstvo, vypadávanie vlasov, hnačka, vracanie, a z pochopiteľných dôvodov aj emocionálna nestabilita.

Liečivé huby počas chemoterapie

Nakoľko rakovina a chemoterapia oslabia celý náš organizmus, imunitný systém, je potrebná taká doplnková liečba, ktorá pomôže posilniť organizmus a urobiť ho odolnejším. Liečivé huby , ktoré sú v Ázii známe už tisícky rokov, môžu prispieť k tomu, aby chemoterapia menej zaťažila náš organizmus, môžu znížiť jej vedľajšie účinky a ich protirakovinový účinok môže pomôcť aj pri zabránení vzniku metastáz.

Jedna z najznámejších a najúčinnejších protirakovinových liečivých húb je Maitake, čiže trsovnica lupeňovitá, ktorá posilňuje imunitný systém. Proti nádorovým bunkám dokáže zabojovať tak, že aktivuje prirodzené „zabíjačské“ bunky organizmu. Okrem toho môže zmierniť vedľajšie účinky chemoterapie, čím prispieva k celkovej lepšej nálade. Lepšia kvalita života a zlepšenie zdravotného stavu zase skôr povedie k zotaveniu sa. Konzumáciou trsovnice sa zníži riziko vzniku metastáz.

Podobné účinky má aj žezlovka čínska s vysokým obsahom vitamínov  a minerálnych látok, ktorá môže pomôcť aj pri zachovaní zdravia črevnej flóry, čo je počas chemoterapie mimoriadne dôležité.

Liečivá huba shiitake má výnimočne vysoký obsah antioxidantov, preto je tiež účinným posilňovačom imunitného systému, má protivírusový a protirakovinový účinok. Na to, aby sme mohli zmierniť vedľajšie účinky chemoterapie, si môžeme na pomoc zavolať aj pečiarku. Nakoľko zmierňuje vedľajšie účinky liečby, zlepšuje psychický stav s okrem toho, že znižuje riziko vzniku metastáz, ničí aj nádorové bunky.

Zdroj:

https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-680-shiitake

https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1165-agaricus

https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-560-maitake

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu