head

Chia semienka: na chudnutie, očistu a zvýšenie energie

Chia semienka: na chudnutie, očistu a zvýšenie energie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá strava pre črevo

Superpotravina, ktorá posilňuje srdce, znižuje hladinu cholesterolu a ešte nás aj udrží štíhlymi. Pozrime sa, čím všetkým nám chia semienka poslúžia!

Drobné, od makových zrniečok sotva väčšie chia semienka, robia superpotravinou ich úžasné fyziologické účinky. Chia semienka napomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, spomaľujú premenu sacharidov na cukor, a tým znižujú riziko vzniku cukrovky . Majú vysoký obsah antioxidantov , vo veľkej miere obsahujú vápnik, zinok, železo a bielkoviny, skrášľujú naše vlasy, pokožku a nechty. Vďaka mimoriadne vysokému obsahu omega3 chránia aj zdravie nášho srdca. Chia semienka popri tom, že účinne znižujú hladinu cholesterolu, výborne budujú svaly.

Zbohom toxíny a plus kilá!

Nielenže napomáhajú chudnutiu tým, že uľahčujú trávenie a dodávajú pocit plnosti, ale chia semienka nám môžu byť veľkým pomocníkom aj pri udržaní čistoty celého črevného systému . Môžeme ich primiešať do bieleho jogurtu, alebo čerstvej ovocnej šťavy, ich vysoký obsah živín a vitamínov sa uplatní rovnako. Konzumáciou chia semienok s vysokým obsahom vlákniny a skôr objaví pocit plnosti a zníži sa aj túžba po sladkom. Popri tom, že dohliadajú na našu líniu, alebo pomáhajú dosiahnuť želanú formu, uľahčujú trávenie a majú aj očistný účinok na črevá. Je potrebné zdôrazniť, že chia semienka dokážu uplatniť svoj pozitívny, čistiaci účinok spolu s dostatočným príjmom tekutín. Dohliadajme na to, aby sme prijímali do organizmu dostatočné množstvo tekutín a môžeme si byť istí, že vďaka vysokému obsahu nerozpustnej vlákniny chia vyčistí z nášho črevného systému aj usadené toxíny.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu