head

Endívia: alebo detoxikačná čakanka

Endívia: alebo detoxikačná čakanka
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zápcha a jej príčiny

Už aj Gréci a Rimania ju konzumovali s veľkou obľubou, Francúzi volali túto aromatickú, trocha horkastú rastlinu, podobnú hlávkovému šalátu, biele zlato.

Endívia, alebo čakanka, nielen výborne nahradí kávu, ale je chutným základom šalátov a prívarkov, a navyše disponuje mnohými, na ľudský organizmus blahodarnými účinkami. Pozrite sa, v čom všetkom Vám môže byť endívia nápomocná!

Napravuje metabolizmus

Endívia podporuje trávenie a metabolizmus. Pretože čakanka má mierne močopudné a preháňacie účinky, zápcha nadúvanie budú u Vás na návšteve s menšou pravdepodobnosťou a budete mať väčšiu šancu uvidieť v zrkadle svoje ploché brucho.

Detoxikuje

Čakanka pomáha zbaviť sa nahromadených usadenín, podporuje prirodzenú detoxikáciu organizmu. Pri detoxikačnej kúre  sa v každom prípade oplatí čakanku zaviesť do jedálneho lístka.

Chráni obehovú sústavu

Táto zelenina napomáha nielen tráveniu, ale prispieva aj k udržiavaniu ideálnej hladiny cholesterolu v krvi. Popri tom podporuje zdravie srdca a obehovej sústavy, preto za jej konzumáciu Vám budú vďačné nielen Vaše črevá, ale aj Vaše srdce.

Skladisko minerálnych látok

Čakanka je veľmi bohatá na vlákninu, vitamíny a minerálne látky. Obsahuje vitamíny A, B, C a E, podporuje imunitný systém a má priaznivé účinky na pokožku. Hodnotu čakanky ďalej stupňuje obsah železa, kyseliny listovej, draslíka a vápnika.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu