head

Viete, prečo je vitamín U taký dôležitý?

Pre toto je vitamín U nevyhnutný!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Tráviace ťažkosti

Máte slabý imunitný systém tráviace ťažkosti? Je možné, že trpíte nedostatkom vitamínu U!

Vitamín U je v skutočnosti taký derivát aminokyseliny, ktorý náš organizmus potrebuje, aby mohol správne fungovať. Vitamín U náš organizmus produkovať nedokáže, avšak dobrou správou je, že potravou si ho môžeme hravo doplniť.

Pozitívny účinok vitamínu U

Vitamín U preto nazývame vitamínom, lebo na začiatku 20. storočia, kedy ho objavili, ho nazvali vitamínom, a od tej doby jeho pomenovanie nikto nezmenil, čo však na význame vitamínu U nič nemení.

Keď sme po antibiotickej liečbe, alebo sme nepretržite liečený liekmi, ľahko sa môže stať, že sa sliznica nášho črevného systému poškodí. Keď sa sliznica nedokáže vhodne regenerovať, môžu vzniknúť zápaly. Vitamín U pomáha predísť vzniku týchto zápalov, ale táto aminokyselina môže zohrávať dôležitú úlohu aj pri rýchlejšom a krajšom trvaní hojenia vonkajších a vnútorných vredov.

Ženy často trpia bakteriálnymi infekciami pohlavných orgánov: vznik nepríjemných bakteriálnych infekcií a niektorých gynekologických problémov môžeme tiež obmedziť, ak stravou doprajeme organizmu aj dostatok vitamínu U.

V čom sa nachádza vitamín U?

Žalúdočné a črevné vredy môžu poukazovať na nedostatok vitamínu U, ale aj slabý imunitný systém  môže byť tiež dobrým indikátorom nedostatku aminokyselín. Na dávkovanie vo vode rozpustnej aminokyseliny neexistuje žiadna všeobecná smernica, ale nemusíme mať obavy: predávkovať sa ním nemôžeme, alebo organizmus nie schopný vitamín U uskladňovať.

Na to, aby sme si mohli doplniť vitamín U a posilniť si imunitný systém a svoju črevnú flóru, musíme klásť veľký dôraz na svoje stravovanie. Aj niektoré doplnky výživy obsahujú vitamín U, avšak v prírodnej forme sa nachádza v kapuste, mrkve, petržlene a v špargli.

Zdroj: https://www.austinchronicle.com/columns/2006-07-28/390507/

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu