head

Štyri jedlá zlepšujúce trávenie

Štyri jedlá zlepšujúce trávenie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Tráviace ťažkosti

Ak je v našom jedálnom lístku málo vlákniny, tak sa nám môže spomaliť trávenie , čo je priama cesta k vzniku nadváhy, ale aj zápchy  a zlatej žily. Venujte dostatočnú pozornosť zdravej výžive , keďže už s 30 gramami vlákniny denne viete predísť nepríjemným príznakom.

Zelený hrášok

Ak máme záhradku, tak si môžeme jeho sladkastú chuť užívať vylúpnuc ho zo struku aj za surova, ale zároveň je aj výbornou surovinou na prívarky. Odporúča sa príprava prívarku bez múky, zahusťujme samotnou zeleninou zmixovanou na pyré, takto nezaťažujeme svoj organizmus pomaly sa vstrebávajúcou bielou múkou. 100 gramov hrášku obsahuje 7 gramov vlákniny.

Letné jablká

Na rozdiel od druhov, ktoré dostať počas celého roka, je letné jablko vyslovene kyslasté, ale mimoriadne chutné ovocie. 100 gramov jablka, vo veľkej miere podporujúceho trávenie, obsahuje 3,7 gramu vlákniny, takže konzumácia 1-2  jabĺk denne s veľkou pravdepodobnosťou ukončí zápchu a garantuje aj ploché bruško.

Ovsená kaša

4-5 polievkových lyžíc ovsených vločiek, za hrsť sezónneho ovocia, niekoľko kusov orechov, 1 pohár odtučneného mlieka a už aj máte hotové raňajky na dokonalý začiatok dňa. Do obeda budeme mať zaručene plný žalúdok, navyše v porovnaní s hotovým müsli z obchodu nezaťažíme svoj organizmus cukrom, umelými dochucovadlami a konzervačnými látkami.

Figy

Či už ich konzumujeme čerstvé, alebo sušené, 6-gramový obsah vlákniny na 100 gramov fíg je vyslovene vysoký. V sušených figách je zároveň pri vyššom obsahu vlákniny vyšší aj obsah fruktózy, ale pri striedmej konzumácii si môžeme byť istí, že sa náš črevný systém odbremení.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu