head

Proti tráviacim ťažkostiam pomôže symbiotikum

Proti tráviacim ťažkostiam pomohlo Marianne Makaiovej užívanie symbiotík
Proti tráviacim ťažkostiam pomohlo Marianne Makaiovej užívanie symbiotík
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Tráviace ťažkosti

Marianna Makaiová začala pociťovať tráviace ťažkosti prvý raz pred niekoľkými rokmi, príčinu ťažkostí však ani lekári nedokázali určiť. Mladá žena zobrala svoj osud do vlastných rúk a vyskúšala všetko, o čom bola presvedčená, že pomôže aspoň trochu. Symbiotikum objavila tiež v čase, kedy hľadala riešenia na svoj problém.

Pokiaľ viem, navštívila Ste niekoľko lekárov.

Vyhľadala som naozaj veľa lekárov, dietetikov, diabetológov, gastroenteorológov, dokonca aj prírodného ličiteľa som navštívila. Obetovala som veľa času a peňazí na to, aby som sa dostala k príčine svojich ťažkostí. Žiaľ ani jeden z nich nedokázal určiť diagnózu. Pripúšťali možnosť syndrómu dráždivého čreva (IBS), Crohnovej choroby, nakoľko u oboch sú časté tráviace ťažkosti. Dopracovali sa len k tomu, že som alergická na lepok a na mlieko, ktoré som následne aj vylúčila zo svojej stravy.

Akého charakteru sú príznaky?

Nadúvanie, nutkanie na vracanie, závrate, silné bolesti brucha. Objavili sa náhle, myslela som si, že sa mi vrátil reflux. Dosť ma to zaťažovalo aj psychicky, po istom čase je človek už z celej situácie unavený. Nakoľko som mala menej sily, energie, aj zamestnanie som zmenila. Vyžadovalo totiž dosť veľkú fyzickú záťaž, a to som bohužiaľ následkom častých a silných nevoľností už nezvládala.

Vyskúšali Ste mnoho výživových doplnkov stravy a prírodných liečebných metód.

Riešenia som hľadala neustále. Snažila som sa dôkladne vystihnúť problém a veľa som hľadala aj na internete. O čom som bola čo i len trochu presvedčená, že pomôže, dala som sa na to. Bohužiaľ, nič sa neosvedčilo dlhodobo účinným riešením proti tráviacim ťažkostiam.

Po istom čase Ste sa stala priam odborníkom na danú tému.

Som si vedomá toho, že lekári nemajú radi, keď si pacient sám určí diagnózu. V podstate s tým aj súhlasím, lebo je naozaj veľa hypochonderov. Ja som ale nemala inú možnosť, poslúchla som svoje inštinkty a pocity. Poprosila som lekára, aby ma poslal na také a onaké vyšetrenia, alebo nechal urobiť niekoľko laboratórnych rozborov. Aby som sa ukľudnila, absolvovala som aj kolonoskopické vyšetrenie. Na moje šťastie, či nešťastie sa nenašli žiadne zmeny.

Príčiny sa nenašli, navrhli len liečbu príznakov.

Som nútená užívať analgetiká a lieky na zníženie zápalu. Popri tom sa stravujem veľmi uvedomelo. Úplne na začiatku som dokonca vykonala aj detoxikačnú kúru. Prírodný liečiteľ mi doporučil užívanie probiotík, následkom toho som pocítila konečne mierne zlepšenie. Cítila som sa lepšie, bolesti sa zmiernili.

Kto Vám doporučil symbiotikum?
Objavila som ho na internete, keď som hľadala účinné probiotikum. Chcela som vyskúšať niečo nové namiesto toho, čo som užívala dovtedy. Súbežné užívanie Swiss Probiotix Max® a Swiss Prebiotix ULTRA® mi pomohlo v tom, že sa cítim celkovo veľmi dobre a stala som sa energickejšou. Moje referencie o tomto produke sú len najlepšie a svojim spolupacientom ho viem len doporučiť!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu