head

Význam tráviacich enzýmov pre zdravý život

Význam tráviacich enzýmov pre zdravý život
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Tráviace enzýmy

Tráviace šťavy produkuje pankreas, avšak je dôležité podotknúť, že disponujeme len určitým stanoveným množstvom enzýmov.  Enzýmy sa podieľajú na rozkladaní a využití živín, pokusy Dr. Edwarda Howwela, známeho vedca v oblasti výživy dokázali, že prvotnou príčinou zhoršenia nášho zdravia je nedostatok enzýmov. Totižto im vďačíme za životnú energiu. V skutočnosti sú za fungovanie nášho tela zodpovedné metabolické enzýmy, kým prijatú potravu spracúvajú tráviace enzýmy.

Pri nedostatku enzýmov by náš organizmus nedokázal plniť svoje funkcie, hormóny, vitamíny, resp. minerálne látky, by sme nedokázali zužitkovať. Ako sa už spomenulo, enzýmy sa spotrebúvajú, a po čase sa v dôsledku nesprávnej výživy z organizmu vyprázdnia. Oplatí sa podotknúť, že každá potravina, ktorá je pripravovaná nad teplotou 48 stupňov, stráca obsah enzýmov, avšak čerstvá zelenina a ovocie môžu tento deficit doplniť.

Väčšina ľudí si nie je vedomá významu správnej a dostatočnej konzumácie tráviacich enzýmov. Čím je človek starší, tým je trávenie ťažšie, takže postupom času je nahrádzanie tráviacich enzýmov veľmi dôležité.

Ako môžeme prijať dostatočné množstvo enzýmov pre náš organizmus?

Časť tráviacich enzýmov sa tvorí v pankrease, pre normálne fungovanie metabolizmu je prítomnosť dostatočného množstva enzýmov nepostrádateľná. Pre správne fungovanie nášho organizmu môžeme spraviť veľa, ak budeme každodenne konzumovať čo najviac surovej zeleniny a ovocia! Bohužiaľ nesprávne stravovanie, rozličné ochorenia, resp. prítomnosť nahromadených škodlivých usadenín a toxínov v tele, môže spustiť proces nesprávneho vstrebávania výživných látok, preto sa odporúča čo najskôr nahradiť chýbajúce tráviace enzýmy.

Liečba alebo prevencia chorôb dopĺňaním tráviacich enzýmov

Prítomnosť tráviacich enzýmov zohráva úlohu v zmiernení aj takých tráviacich ťažkostí, ako je zvýšená tvorba plynov, grganie, alebo nadúvanie brucha. Pokiaľ máte po konzumácii jedál dlhotrvajúci pocit plnosti, ktorý sprevádza bolestivé napätie brucha, musíme mať podozrenie na nedostatok enzýmov, nakoľko tieto príznaky naznačujú, že nášmu organizmu sa nepodarilo adekvátne rozložiť skonzumované potraviny. V dôsledku nedostatku protelolyckého enzýmu zodpovedného za štiepenie bielkovín, sa môžu objaviť ťažké alergické prejavy, látky uvoľňujúce sa z nespracovaných bielkovín hrajú úlohu v oslabení imunitného systému.

Akými tabletkami máme nahradiť enzýmy?

Doplnok stravy Swiss DigestFX, obsahujúci tráviace enzýmy v tabletkovej forme, napomáha zbaviť sa nepríjemných príznakov, popri čom podporuje trávenie. Spomínaný produkt v porovnaní s inými podobnými výrobkami nemá žiadne vedľajšie účinky, nespôsobuje bolesti brucha, ani nadúvanie, popri tom jemne podporuje tráviaci systém!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu