head

Jablká: záruka životnej sily

jablko
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Čistenie čriev

V ľudovom liečiteľstve sa jablká považovali za liečivú rastlinu, pretože sú liekom na mnohé zdravotné problémy. Pozrime sa, prečo je dobré jesť jablká! Jablká patria medzi najpopulárnejšie ovocie, avšak oplatí sa ich konzumovať nielen pre ich chuť, ale aj pre ich zdravotné účinky!

Bomba pre imunitu

Jablká sú bohaté na vitamíny A, B a C, značný je aj ich obsah  síry, kyseliny listovej, vápnika a horčíka. Ak máme citlivý žalúdok, zvoľme si radšej sladšiu odrodu jabĺk, tak si budeme môcť užívať aj my chuť tohto ovocia blahodarného pre naše zdravie!

Na zníženie krvného tlaku

Toto chutné ovocie má priaznivé účinky nielen na naše chuťové bunky, ale aj na náš organizmus: môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v krvi, ich konzumáciou môžeme ľahšie regulovať aj vysoký krvný tlak.

Na očistu čriev

Vysoký obsah vlákniny a značný obsah pektínu priaznivo vplývajú na črevnú flóru a pri konzumácii v surovom stave môžu byť účinným riešením proti zápche.

Na osvieženie ducha

Toto obľúbené ovocie okrem toho, že osvieži organizmus, môže pomôcť aj pri duševnej činnosti. Ak sa unavíme a „nepáli nám to“, po dúškoch vypime čerstvo lisovanú šťavu z jablka, aby sme nabrali „druhý dych“!

Na detoxikáciu

Jablká majú priaznivý vplyv nielen na naše črevá, ale aj na pečeň a obličky, preto sú výborným prírodným detoxikantom. Osviežujúce účinky jablka a jej schopnosť čistiť črevá robí toto ovocie najúčinnejším jesenným detoxikačným ovocím. K tomu, aby bola očista čriev maximálne úspešná, mali by sme urobiť aj detoxikačnú kúru!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu