head

Zelené orechy: liečivá rastlina gurmánov

Liečivé účinky zelených orechov | Kedy ich konzumovať?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Chronický únavový syndróm

Zelené orechy sú nielen skutočnou lahôdkou, ale sú aj výnimočne zdravé! Pozrime sa, prečo sú zelené orechy dobré!

Zelené orechy sú mladými plodmi, u ktorých sa ešte nevyvinula tvrdá kôra. Iba vtedy je možné ich konzumovať, kým sú ešte vnútri mäkké. Sirup, lekvár, alebo aj odvar zo zelených orechov bez umelých prísad, má priaznivý vplyv na náš organizmus a je možné z nich pripraviť aj výborné jedlá.

Posilňujú imunitu

Pre náš organizmus a imunitný systém je dôležité, aby sme preňho vždy zabezpečili dostatočné množstvo vitamínu C. Zelené orechy môžu poskytnúť pomocnú ruku aj v tomto, pretože v značnej miere obsahujú vitamín C, čím fungujú ako skutočný posilňovač imunity.

Proti únave

Zelené orechy sú výborným riešením, ak sa cítite byť skleslí a unavení. Príchodom jesene naše telo čoraz viac vyžaduje doplnenie zásob energie, práve preto smelo konzumujte zelené orechy a urobte si detoxikačný program pomocou, aby ste sa lepšie pripravili na chladnejšie dni!

Na detoxikáciu

V ľudovom liečiteľstve sa zelené orechy považujú za posilňovače pečene a žalúdka, ale sú známe aj pre svoje schopnosti čistiť krv a dezinfikovať. Čistia sliznicu pažeráka a čriev a podporujú rýchlejšie vylúčenie ťažkých kovov. Konzumujme ich aj pri detoxikácii!

Na skrášľovanie sa

Olej vyrobený zo sušených zelených orechov výborne posilňuje vlasy a znižuje tvorbu lupín. Okrem toho je známy aj ako kondicionér na pokožku: lekvár zo zelených orechov oživí a osvieži unavenú pleť.

Pre kulinárske zážitky

Zelené orechy je dobré konzumovať nielen pre ich zdraviu prospešné vlastnosti, ale aj pre kulinárske zážitky: sú dokonalou oblohou k mäsu, ako prísady do zeleninových šalátov, ale výborne doladia aj ovocné šaláty.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu